PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Audi Q5 hibrid

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4137
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Audi Q5 hibrid   Fri Feb 06, 2009 11:07 amAudi do tė ofrojė versionin hibrid tė automjetit tė vet sportiv Q5 nė tregun e Amerikės gjatė vitit 2010, e nėse arrin sukses atėherė ai do tė lansohet edhe nė Evropė.
Sipas pohimeve tė Wolfgang Hatz, drejtor pėr zhvillim tė grupimit Volkswagen, Audi duhet t’i ofrojė tregut modelin e vet tė automjeteve hibride pėr tė mbetur nė garė me konkurrencėn (Lexus RX 400h, BMW X6 apo Mercedes-Benz S400 hibrid).

Blerėsve do tu ofrohen edhe dy modele me naftė e njė me benzinė. Motori i cili punon me benzinė bart shenjėn 2.0 TFSI dhe zhvillon 211 kuaj fuqi, shpejtėsinė deri nė 100 kilometra pėr 7.2 sekonda me shpenzim tė 8.5 litrave karburant nė ēdo 100 kilometra tė kaluara.

Sa u pėrket motorėve me naftė, i pasi do tė bart shenjėn 2.0 TDI, do tė ketė 170 kuaj fuqi dhe do tė arrij 100 kilometra pėr 9.5 sekonda. Modeli i dytė i cili punon po ashtu me naftė, bart shenjėn 3.0 TDI dhe ėshtė dukshėm mė i fuqishėm e mė i shpejtė, ka 240 kuaj fuqi, derisa shpejtėsinė prej 100 kilometrash nė orė e arrin pėr 6.5 sekondash.

_________________
Back to top Go down
View user profile
_3iMi_
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 44
Thanks : 3
Pikėt : 3401
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: audi   Sat Feb 07, 2009 12:05 pm

konkorenc e fort per bmw x6
Back to top Go down
View user profile
 
Audi Q5 hibrid
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: