PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Rregullat e forumit !

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4349
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Rregullat e forumit !   Mon Feb 02, 2009 1:39 pm

Kujde
-------

Rregullorja e Forumit

Informacion:
--------------
Regjistrimi nė kėtė forum ėshtė falas! Sidoqoftė ju duhet ti pėrmbaheni tė tėra rregulloreve tė vėna nga webmasteri. Nėqoftėse ju i pranoni kushtet, ju lutem shikoni kutinė 'Unė Pranoj' dhe klikoni nė butonin 'Regjistrohuni' qė ndodhet mė poshtė. Nėqoftėse ju dėshironi tė resgjistroheni, Nėqoftėse ju dėshironi tė anullosh resgjistrimin, klikoni pėr tu kthyer tek indeksi i forumit.
Megjithatė administratorėt dhe moderatorėt e Ks-Network.Tk do tė pėrpiqen tė mbajnė tė gjitha mesazhet e pakėndshme tė ketij forumi, ėshtė njė gjė e pamundshme pėr ne tė shikojmė cdo mesazh. Tė gjitha mesazhet shprehin kėndvėshtrimet e autorit, dhe vetėm autori dhe vetėm ai ėshtė i pėrgjigjshėm pėr cdo pėrmbajtje mesazhi.
Duke rėnė dakord me kėto rregulla, ju tashmė e dini qė ju nuk duhet tė postoni asnjė mesazh qė ėshtė jashtė teme, vulgar, sharje, racizėm, presione tė llojeve tė ndryshėm dhe gjithashtu mosbindja juaj ndaj rregullores nė qdo nėn-forum pėrkatės.

Webmasterat e
Ks-Network.Tk rezervojnė tė drejtėn pėr tė lėvizur, redaktuar, hequr, mbyllur, fshirė pėr q'farėdo lloj arsyeje.

Sjellja shoqėrore
 • Asnje shkrim me permbajtje raciste, nacionaliste apo fyese nuk do te tolerohet. Te gjitha shkrimet e tilla do te fshihen pa paralajmerim. Ketu bejne pjese edhe fotografite me permbajtje te papranueshme. Kercenimet ndaj anetareve te tjere nuk do te tolerohen. Ju jeni i mireseardhur qe te shprehni mendimet tuaj dhe te sfidoni te tjeret me mendimet apo opinionet tuaja, por ne menyre te rrespektueshme dhe pa e fyer askend. Fyerja e anetareve mund te sjellė deri te perjashtimi i anetarit.


 1. Gjuha e Forumit • Forumi i Ks-Network.Tk eshte forum ne gjuhen shqipe dhe te gjitha postimet ne forum duhet te behen ne gjuhen shqipe, perveq citimeve, teksteve te librave, termave internacional, etj. Ne forum te perdoren sa me pak lokalizmat dhe te mundohemi te shkruajme me gjuhe sa me te paster.


 1. Perseritja e temave • Mos hapni tema te njejta ne shume rubrika njekohesisht. Para se te hapni nje temė shikoni se a egziston ajo teme ne Forum. Temat e perseritura do te fshihen. Ju lusim qe gjate hapjes se temave te hapni temat ne rubrikat perkatese.


 1. Logo personale (Avatar) dhe Firma (Signature) • Logo personale nuk duhet te jete me e madhe se 80x80 piksela. Firma juaj nuk duhet te permbaje imazhe me te medha se 350x80 piksela apo nuk duhet t'i kalojė 3 rreshta me 200 simbole. Ne firmen tuaj nuk duhet te kete linqe te faqeve tjera,pra asnne reklame e ndonje websiti ose forumi nuk tolerohet.Nese ndokush perdor mund te merre Verejtje.
  Administratori ka te drejte te fshijė logon tuaj personale apo firmen nese nuk eshte ne pajtim me Rregulloren e Forumit. 1. SPAM, Marketing • Mundohuni qe pergjigjet ne tema te jene kuptimplota, mos te permbajne vetem nje emotikon apo nje fjale. Sa me shume qe te diskutojme pasurojme edhe dijen tone dhe te tjereve. Mos beni postime ku i ftoni anetaret e forumit qe te vizitojne faqe te tjera per qellime komerciale (si p.sh webfaqe personale, te kompanive). Reklamimi i faqeve te tjera ne Forum ndalohet. Postime te cilat permbajne marketing te ndonje sherbimi apo produkti do te fshihen. Pėr veq ku ėshte tema e caktuar ku e ka caktuar WebMasteri. 1. Identitetet e dyfishta • Nese zbulojme se ndonje anetare po perdore dy apo me shume emra ne forum do te perjashtohet nga forumi, posaqerisht nese paraqitet ne gjini te ndryshme.


 1. Editimi i postimeve • Administratorėt kane te drejte te editojne apo fshijne postimet tuaja nga forumi nese jane ne kundrshtim me Rregulloren e Forumit. Nese mendoni se iu eshte bere e padrejte ne fshirjen apo editimin e postimeve ju lutem kontaktoni Administratorin e Forumit Ketu


 1. Ndalohet madhesia e shkronjave tek firma • Ndalohet madhesia e shkronjave tek firma, sepse humb kuptimin e postimit. Madhesia tek firma duhet te jete normal jo shkronjat e rritura shume. Ne rast se dikush rrit shkronjat tek firma e tij me nje format te madh, firma do t'iu editohet ose do te merr Verejtje.


 1. Ndalohen temat Fetare • Ai antare qe hap ndonje teme me permbajtje fetare do te merr Verejtje ose do te perjashtohet nga forumi automatikisht.


 1. Ndalohen temat politike • Sa i perket politikes nese ka ndonje lajmė interesant mund ta postoni, e jo me hap tema per politikė Ketu s'ka politikė.


 1. Respekt ndaj STAFFIT te Forumit • Staffi i forumit ka nje privilegj te veqante dhe duhet te respektohet. Nese ndokush ofendon dike nga Staffi, automatikisht do te jete i perjashtuar nga Forumi


 1. Nėn-Rregullat e Forumeve • Duhėt tė keni shumė kujdes dhe tė lexoni nėse ndonje forum ne Ks-Network.Tk ka rregullat specifike tė tijė, si pėr shembull forumi: "Pyetje & Bisedime", "Reklamo Faqen tuaj". etj etj ...


 1. Nuk pajtoheni me kėto rregulla? • Nėse ju nuk jeni tė pajtimit mė kėto rregulla, ju bėjmė ftes qė tė komentoni rregullat duke kontaktuar Getoari_g@hotmail.com saktėsisht se me cilėn rregull nuk jeni tė pajtimit, dhe tė shkruani njė zgjedhje tjeter, kjo vlen edhe nqse mendoni se mungon ndonjė rregull tjeter.

_________________


Last edited by Ghetto Gold on Wed Feb 04, 2009 11:07 am; edited 4 times in total
Back to top Go down
View user profile
 
Rregullat e forumit !
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Kushtet e Pėrdorimit & Lajmėrime-
Jump to: