PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Fotografitė e para tė Mazda3 MPS

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 3897
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Fotografitė e para tė Mazda3 MPS   Mon Feb 09, 2009 2:35 pmMazda ka publikuar fotografitė e para tė automjetit Mazda3 MPS i cili premierėn zyrtare do ta ketė gjatė panairit tė Gjenevės i cili mbahet gjatė muajit mars tė kėtij viti.
Japonezėt kanė mbetur tė fshehtė sa u pėrket karakteristikave teknike tė automjetit mė brutal Mazda3, derisa nga njė raport i mangėt pėr media mund tė kuptohet se nėn kapak tė MPS-it sė ri do tė gjendet motori i njėjtė, mirėpo ndoshta pak mė i fuqishėm nga gjenerata e mėhershme – MZR 2.3 DISI Turbo.

Ky katėr-cilindėrsh zhvillon 260 KF me 5.500 o/min dhe 380 Nm moment rrotullues me 3.000 o/min, qė pėr gjeneratėn e mėhershme ka qenė e mjaftueshme pėr tė arritur shpejtėsinė prej 100 kilometrash nė orė pėr 6.1 sekonda dhe atė maksimale prej 250 km/h.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Fotografitė e para tė Mazda3 MPS
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Daut demaku:Shenjat para kthesave
» Xhafer Leci:Pas pavarėsisė sė Shqipėrisė, festa mė e madhe ėshtė pavarėsia e Kosovės
» Kush e ndihmoi dhe kush e tradhtoi Adem Jasharin (Video)
» Njė 16 vjeēare bėhet nėnė nė minutat e para tė 2015'ės
» A janė kėta vrasėsit e policit Shemsi Gashi? (Foto)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: