PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Honda Accord Type S

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4110
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Honda Accord Type S   Mon Feb 09, 2009 2:36 pmSalloni i automjeteve i kompanisė Honda nė Gjenevė do tė shfrytėzohet pėr paraqitjen e gjeneratės sė re tė Hondas, Accord Type S.
Ngjashėm me versionin standard tė Accordit, edhe tipi S do tė shfrytėzojė motor dizel i-DTEC me 2.2 litra dhe me mbushje direkte, mirėpo i rregulluar qė tė zhvillojė mė shumė fuqi nėn ndikimit momentin mė tė madh rrotullues.

Falė turbombushėsve dhe kokave tė reja tė cilindrave, si edhe intercooler-it mė tė madh, motori zhvillon 180 KF dhe 380 Nm tė momentin rrotullues (qė do tė thotė 30 KF dhe 30 Nm mė tepėr se versioni standard).

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Honda Accord Type S
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: