PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Acer rrit Aspire One nė 10 inēe

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4136
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Acer rrit Aspire One nė 10 inēe   Mon Feb 09, 2009 2:36 pmTregu nė rritje i kompjuterėve netbook, laptopėve tė lehtė miniatural, ėshtė mė i pasur edhe pėr njė pjesėmarrės tė familjes sė kompanisė Acer - Aspire One.
Acer Aspire One deri mė tani ka qenė i pranishėm nė shumė variante, mirėpo tė gjitha pajisjet kanė pėrmbajtur ekran prej nėntė inēėsh. Acer megjithatė tani ka vendosur qė kėtė vocėrrak ta rris nė dhjetė inē.

Ajo qė do tė gėzojė shumė pėrdorues ėshtė e dhėna se ēmimi i modelit Aspire One AOD150, me ekran prej 10 inēėsh do tė jetė e njėjtė me modelet e mėhershme, prej 350 dollarėsh amerikanė e mė lartė.

Prej tjerave theksojmė se Aspire One AOD150 pėrmban procesorin Intel Atom N270 (1.60G Hz, 533 MHz FSB, 512 KB L2 Cache), Windows XP Home SP3, Mobile Intel 945GSE Express Chipset, 1024 MB DDR2 533 MHz SDRAM, Intel Graphics Media Accelerator 950 tė integruar, disk tė fortė me kapacitet prej 160 GB SATA 5400 RPM, Acer InviLink 802.11b/g Wi-Fi, kamerė uebi, njė ēift tė zmadhuesve stereo dhe tri qasje pėr USB.

www.acer.com/aspireone

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Acer rrit Aspire One nė 10 inēe
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Mimoza Dajēi:DUA TĖ RRIT NDJESHMĖRINĖ PĖR FATIN E NJERIUT TĖ KOSOVĖS NĖ PĖRDITSHMĖRI DHE ARDHMĖRI

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: