PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Themeluesi i SQL largohet nga kompania Sun

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4195
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Themeluesi i SQL largohet nga kompania Sun   Tue Feb 10, 2009 4:57 amMicheal “Monty” Widenius, kreatori origjinal i bazės sė dhėnave MySQL ka lėshuar Sun Microsystems dhe ka krijuar kompaninė e tij Monty Program Ab.
Widenius dhe Sun kanė qenė nė marrėdhėnie jo aq miqėsore prej vitit tė kaluar kur kjo kompani ka blerė MySQL pėr njė miliardė dollarė.

Ai nė muajin nėntor ka kritikuar ashpėr vendimin e kompanisė qė versionin e bazės sė dhėnave MySQL 5.1 ta shėnojnė si “nė pėrgjithėsi nė dispozicion” duke marrė parasysh se ka vlerėsuar qė ky version edhe mė tutje pėrmbante bug-a serioz tė cilėt ėshtė dashur tė largohen para lansimit.

Widenius kishte dashur tė largohet nga Sun menjėherė pas mosmarrėveshje tė para, por kishte vendosur qė tė mbetet edhe tre muaj dhe t’i ndihmojė kompanisė.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Themeluesi i SQL largohet nga kompania Sun
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» AVDI MAXHUNI:Shefqet Krasniqi, themeluesi i pare i xhihadit islamik " shqiptar!"
» Esat Ruka:SKĖNDER FRASHĖRI, themeluesi i kėngės sė krijuar nė Mat

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: