PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Rritet numri i pėrdoruesve tė Windows 7 dhe Mac OS

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4198
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Rritet numri i pėrdoruesve tė Windows 7 dhe Mac OS   Mon Feb 02, 2009 2:52 pmSipas tė dhėnave tė analistėve tė kompanisė Net Applications, fituesit mė tė mėdhenj gjatė muajit janar kanė qenė sistemet operative Windows 7 dhe Mac OS.
Rritja e pėrdoruesve tė Windows 7 gjatė muajit tė parė tė kėtij viti ėshtė krejt e pritur duke marrė parasysh se Microsoft u ka ofruar pėrdoruesve sistemin e vet mė tė ri operativ krejt falas. Nė anėn tjetėr, Mac OS ēdo ditė e mė shumė po i afrohet kalimit tė kufirit prej dhjetė pėr qind tė pjesėmarrjes nė treg.

Nė raportin e vet “Operating System Market Share” kompania Net Applications pohon se pjesėmarrja e pėrdoruesve tė Mac OS-it gjatė muajit janar ėshtė ndalur nė kufirin prej 9.93 pėr qind, derisa kjo shifėr gjatė muajit dhjetor tė vitit 2008 ka qenė 9.63 pėr qind.

Megjithatė, shikuar pėrgjithėsisht, Windows-et kanė humbur pjesė tė tregjeve dhe pjesėmarrjen e pėrgjithshme (tė tė gjitha versioneve) nė 88.26 pėr qind, qė ka shėnuar rėnie nga 88.68 pėr qind, sa ka qenė pjesėmarrja nė fund tė muajit dhjetor.

Vendin e tretė me pjesėmarrje prej 0.83 pėr qind edhe mė tutje e mbajnė distribucionet e sistemit operativ Linux.

_________________
Back to top Go down
View user profile
arbias
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 530
Age : 24
Location : Kosova
Job/hobbies : YuGiOh
Thanks : 0
Pikėt : 3595
Registration date : 2009-02-03

PostSubject: LinuX   Tue Feb 03, 2009 7:10 am

¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬Mir Sa i Perket Linuxit¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬une mendoj qe eshte shum me efikas se w.Vista apo ndonje tjeter
Back to top Go down
View user profile
 
Rritet numri i pėrdoruesve tė Windows 7 dhe Mac OS
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Urime pėr Ditėlindje!
» Rritet popullsia shqiptare nė Maqedoni
» Ēdo gjė qė ka tė bėj me zgjedhjet lokale nė Kosovė
» Agim Rexha: "Zonja e zezė" dhe Kosova e tradhėtuar
» Sa mė shumė kohė qė do tė kalojė, aq mė shumė do tė rritet e lartėsohet gjeniu i kombit Dr. Ibrahim Rugova

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: