PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Android edhe jashtė celularėve

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 3864
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Android edhe jashtė celularėve   Mon Feb 02, 2009 2:52 pmKompania Fujitsu ka zbuluar iniciativėn e saj Services Built pėr Android me tė cilėn ky sistem operativ do tė integrohet edhe nė pajisjet tjera tė elektronikės shpenzuese.
Prodhuesi japonez secilės kompani tjetėr tė interesuar pėr zhvillimin e pajisjeve me Android do t’i ofrojė kėshilla si dhe pėrvojėn e vet do ta vendos nė dispozicion.

Si rezultat i kėsaj iniciative para sė gjithash do tė mund tė paraqiteshin playerėt mobil multimedial, pranuesit e valėve GPS si dhe pranues tjerė, e madje edhe kompjuterė personal tė bazuar nė Android, pohojnė nga Fujitsu.

Nė rast se kjo platformė dėshmohet si funksionale, pėr Android do tė mund tė interesohej edhe industria e automjeteve. Sa dhe si do tė paguhet Fujitsu pėr shėrbimet e veta nuk dihet, mirėpo theksojnė se ky variant pėr prodhuesit ėshtė dukshėm mė i pėrshtatshėm dhe mė i shpejtė sesa tė fillojnė pėrshtatjen e vet tė Androidit.

Zgjerimi i Androidit jashtė domenit tė celularit mė sė shumti e kėrcėnon gjigantin Microsoft i cili pėr kėto fusha ka Windows CE dhe Mobile.

Pėrparėsi e madhe e vet Androidit, ėshtė fakti se ėshtė pa pagesė.

_________________
Back to top Go down
View user profile
arbias
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 530
Age : 23
Location : Kosova
Job/hobbies : YuGiOh
Thanks : 0
Pikėt : 3261
Registration date : 2009-02-03

PostSubject: Re: Android edhe jashtė celularėve   Tue Feb 03, 2009 8:52 am

dmth ky program po funksjonojka ne menyre vet vetie ah ???
Back to top Go down
View user profile
 
Android edhe jashtė celularėve
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Ēerkin Bytyēi:Rajoni i Vėrrinit - atraktiv edhe pėr vizitorėt e jashtėm
» Asllan Dibrani: Gjergj Kastriot Skėnderbeu edhe pėr se vdekuri po i tremb armiqtė!
» Shkrime nga Xun Ēetta:Ndodhi edhe kjo
» Teuta ishte mbretėreshė ilire, ajo mėkėmbėsoi tė shoqin, Agronin, nė vitin 231 p.e.s.(A i ngjan edhe Presidentja e re e Kosovės Mbretreshės sonė)
» Hoxha: Ne pranojmė edhe tė vritemi, por edhe tė vrasim. Ne jemi pro Xhihadit

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: