PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Hyundai pėrgatit konkurrentin pėr Toyota IQ

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4195
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Hyundai pėrgatit konkurrentin pėr Toyota IQ   Mon Feb 02, 2009 2:53 pm“Foshnja e gjelbėr”, kėshtu e thirrin nė Hyundai projektin e automjetit tė vogėl pėr qytet me tė cilin kanė pėr qėllim tė konkurrojnė ndaj atij IQ tė prodhuesit Toyota.
Sipas fjalėve tė njė personi tė brendshėm i cili ėshtė i afėrt me kėtė prodhues korean automjeti do tė jetė “mė shumė shokues se Toyota IQ”, mirėpo edhe “mė i thjeshtė e funksional”. Pak dihet pėr kėtė, mirėpo ajo qė dihet ėshtė se automjeti do tė jetė mė i vogėl edhe se modeli tani pėr tani mė i vogėl nga Hyundai, ai i10.

Sa i pėrket motorizimit, aktualisht nuk bėhet fjalė pėr mundėsinė hibride, mirėpo pėr motorin prej katėr cilindrash me benzinė prej 1.2 litrash dhe dymbėdhjetė pistonash e 66 kuaj fuqi nga i10 i cili imponohet si zgjidhja mė logjike “pėr dorėn e parė”.

_________________
Back to top Go down
View user profile
arbias
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 530
Age : 24
Location : Kosova
Job/hobbies : YuGiOh
Thanks : 0
Pikėt : 3592
Registration date : 2009-02-03

PostSubject: Get a mundesh me me treguy sa kushton ndoshta e blej heheh   Tue Feb 03, 2009 6:55 am

Ghetto Gold wrote:


“Foshnja e gjelbėr”, kėshtu e thirrin nė Hyundai projektin e automjetit tė vogėl pėr qytet me tė cilin kanė pėr qėllim tė konkurrojnė ndaj atij IQ tė prodhuesit Toyota.
Sipas fjalėve tė njė personi tė brendshėm i cili ėshtė i afėrt me kėtė prodhues korean automjeti do tė jetė “mė shumė shokues se Toyota IQ”, mirėpo edhe “mė i thjeshtė e funksional”. Pak dihet pėr kėtė, mirėpo ajo qė dihet ėshtė se automjeti do tė jetė mė i vogėl edhe se modeli tani pėr tani mė i vogėl nga Hyundai, ai i10.

Sa i pėrket motorizimit, aktualisht nuk bėhet fjalė pėr mundėsinė hibride, mirėpo pėr motorin prej katėr cilindrash me benzinė prej 1.2 litrash dhe dymbėdhjetė pistonash e 66 kuaj fuqi nga i10 i cili imponohet si zgjidhja mė logjike “pėr dorėn e parė”.
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4195
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Hyundai pėrgatit konkurrentin pėr Toyota IQ   Tue Feb 03, 2009 7:00 am

Jo valla me vjen keq !

_________________
Back to top Go down
View user profile
arbias
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 530
Age : 24
Location : Kosova
Job/hobbies : YuGiOh
Thanks : 0
Pikėt : 3592
Registration date : 2009-02-03

PostSubject: mos ta ndin   Tue Feb 03, 2009 7:50 am

ska dert po tem e mrekullueshme
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Hyundai pėrgatit konkurrentin pėr Toyota IQ   

Back to top Go down
 
Hyundai pėrgatit konkurrentin pėr Toyota IQ
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: