PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Ndihmės tek riinstalimi i kompjuterit

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4136
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Ndihmės tek riinstalimi i kompjuterit   Tue Feb 03, 2009 8:19 am


Riinstalimi i sistemit operativ ėshtė njė punė e mundimshme dhe qė merr kohė, sepse pėrveē qė duhet tė instaloni tė gjitha programet, ėshtė edhe ajo pjesa e mėrzitshme e instalimit tė driver-ave. Megjithatė, nėse planifikoni tė gjitha mirė, mund tė kurseni shumė kohė.

Ky tekst u dedikohet pėrdoruesve tė sistemeve mė tė vjetra operative (Windows XP e 2000), prandaj njihuni me asistentin tuaj gjatė riinstalimeve, programin DriverGrabber.

Edhe pse DriverGrabber qė njė kohė tė gjatė nė versionin eksperimental (e ndoshta edhe kurrė nuk do tė dal nė versionin e vet pėrfundimtar), e dallon e dhėna qė mund tė tėrheq driver-at nga pajisjet e instaluara harduerike dhe t’i ruaj ata nė direktori (folder) prej ku edhe vetvetiu starton.

Nuk keni nevojė ta instaloni, derisa vet veprimi nuk ofron absolutisht kurrfarė mundėsive tė konfigurimit.

Mė saktėsisht, pas nisjes sė aplikacionit ēdo gjė ėshtė e automatizuar, prandaj nė fund tė punės programi vetvetiu ndalet dhe nė hartėn nė tė cilėn gjendeni do tė ju pret njė direktori e re me emrin Drivers, nė tė cilėn gjenden tė nxjerrė tė gjithė driver-at nga kompjuteri.

Qė tė keni sė paku ndonjė mbikėqyrje pėr kompletimin e punės, mund tė shikoni nė dosjen DriverGrabber.txt ku edhe gjendet raporti pėr krejt atė ēfarė ėshtė bėrė.

DriverGrabber punon me procesorėt x86 i x64, kėshtu qė mund tė ruaj driver-at nė sistemet operative 32 e 64. Tė pėrsėrisim se programi ėshtė jashtėzakonisht i thjeshtė pėr pėrdorim dhe pėrveē kėrkesės sė shtuar nė procesor nuk do tė hetoni asnjė shenjė tjetėr tė punės sė programit. Si rezultat pėrfundimtar do tė gjeni njė grup direktorish pėr secilin driver, e nė to do tė gjenden dosje tė ndryshme .dll e .sys.

Karakteristikat

Programi: DriverGrabber

Ēmimi:
Falas

Madhėsia: 1 MB

_________________
Back to top Go down
View user profile
arbias
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 530
Age : 24
Location : Kosova
Job/hobbies : YuGiOh
Thanks : 0
Pikėt : 3533
Registration date : 2009-02-03

PostSubject: Re: Ndihmės tek riinstalimi i kompjuterit   Wed Feb 04, 2009 3:11 am

shum mir paske hulumtu per me i gjet kta
Back to top Go down
View user profile
 
Ndihmės tek riinstalimi i kompjuterit
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Apel pėr ndihmė familjes sė dėshmorit Shaban Zenuni - Hoxha
» Varfėria:Familjet skamnore bėjnė thirrje pėr ndihmė

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Sistemet Operative :: Windows :: DRIVERS-
Jump to: