PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 BMW X3 – sėrish mė i besueshmi

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4142
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: BMW X3 – sėrish mė i besueshmi   Wed Feb 11, 2009 12:03 pmBMW X3 pėr herė tė dytė me radhė ka fituar vendin e parė nė listėn e kualitetit tė klubit automobilistik gjerman - ADAC.
Sikur edhe vitin e kaluar, klasės sė automjeteve sportive (Sports Activity Vehicle) u ėshtė ndarė ēmimi prestigjioz “Gelber Engel” nga ADAC.

Me kėtė klubi automobilistik gjerman edhe njė herė e ka shpallur BMW X3 si automjetin mė tė besueshėm nė rrugėt gjermane.

Shpėrblimi “Gelber Engel” bazohet nė vlerėsimin e afro dy milionė rasteve nga tė dhėnat statistikore tė ADAC mbi prishjet si dhe nė hulumtimin e kėnaqėsisė sė blerėsve tė cilin e ka kryer revista ADAC Motorwelt ku kėsaj radhė kanė marrė pjesė rreth 43.000 lexues.

Sipas tė dhėnave statistikore tė ADAC mbi prishjet, BMW X3 sėrish ka qenė modeli me tė cilin gjatė vitit tė kaluar mekanikėt e ADAC nga shėrbimi pėr ndihmė nė rrugė, nė Gjermani i njohur si "Gelbe Engel", kanė pasur mė sė paku punė.

BMW X3 ėshtė bėrė automjeti mė i shitur nė botė, me 500.000 njėsi tė shitura nga muaji nėntor i vitit 2008.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
BMW X3 – sėrish mė i besueshmi
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» .Sot u rihap sėrish tuneli i Kalimashit
» Serbia sėrish terrorizon shqiptarėt, nuk i lejon tė votojnė nė zgjedhje lokale

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: