PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Dy Tecra tė reja nga Toshiba

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4137
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Dy Tecra tė reja nga Toshiba   Wed Feb 11, 2009 12:04 pmSeria e laptopėve afarist Tecra nga kompania Toshiba ėshtė pasuruar me dy modele tė reja, njėri me ekran prej 15.4-inēėsh, derisa tjetri me ekran mė tė vogėl prej 14.1 inēėsh.
Emrat e plotė tė modeleve tė reja janė A10-S3511 e M10-S3411, derisa specifikat i kanė bukur tė ngjashme.

Tė dy pajisjet kanė procesor Core 2 Duo P8600 nga Intel i cili punon nė 2.4 GHz, disk tė fortė me kapacitet prej 160 GB, 2 GB DDR2 SDRAM memorie, WiFi, Bluetooth dhe kamerė tė integruar uebi.

A10 ėshtė model mė i madh, ka ekran me diagonale prej 15.4 inē WSXGA+ me rezolucion, i cili nė pėrkthim i bie 1.680 x 1.050 piksela dhe kartelė grafike Quadro NVS nga Nvidia, derisa disku i fortė ėshtė diē mė i shpejt dhe punon me 7.200 rrotullime nė minutė.

M10 ka ekran 14.1 inēėsh, rezolucioni ėshtė WXGA+ (1.400 x 900 piksela), ēip tė integruar tė Intelit GM45, derisa disku i sillet 5.400 herė nė minutė.

Ēmimi pėr modelin A10 ėshtė 1.249 dollarė, derisa M10 ėshtė diē mė i lirė dhe kushton 1.100 dollarė.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Dy Tecra tė reja nga Toshiba
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Heqaje tė vjetra e tė reja
» Detaje tė reja lidhur me vrasjet politike nė Kosovė
» Itali, procedurat e reja pėr bashkimin familjar

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: