PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Nissan tregon pamjen e Qazan

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4200
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Nissan tregon pamjen e Qazan   Thu Feb 12, 2009 5:19 amNissan na ka shfaqur fotografinė e parė tė konceptit tė tij Qazan, i cili premierėn do ta ketė nė panairin e automjeteve tė Gjenevės pėr pak javė.
Bėhet fjalė pėr crossover-in kompakt i cili nė gamėn e Nissanit do tė duhej tė klasifikohet prapa modele Murano dhe Qasqai, nė prodhim tė del vitin e ardhshėm dhe tė konkurrojė nė tregun e automjeteve siē ėshtė KIA-e Soul.

Versioni serik i automjetit do tė prodhohet nė fabrikat e Nissan nė Sunderland tė Britanisė sė Madhe, me tė cilėn gjė nė kėtė fabrikė do tė siguronte 1.100 vende tė punės.

Nissan nė Gjenevė do tė paraqes edhe dy modelet e reja 370Z e Cube pėr tregun evropian.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Nissan tregon pamjen e Qazan
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Gani Geci i tregon Thaēit se fotografia e Rugovės ishte nė odėn e Adem Jasharit

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: