PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Facebook ēdoherė e mė i popullarizuar

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4195
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Facebook ēdoherė e mė i popullarizuar   Tue Feb 17, 2009 5:54 amRrjeti i popullarizuar shoqėror Facebook tani ka 175 milionė pėrdorues. Kėto informata i ka publikuar Dave Morin, njė nga tė punėsuarit e Facebook, si dhe ka konfirmuar zgjerimin ēdo ditė e mė tė madh tė kėtij rrjeti.
Facebook para afėrsisht njė viti ka tejkaluar shifrėn e 100 milionė pėrdoruesve, derisa 150 milionė kanė qenė para diē mė shumė se njė muaj. Shumica e pėrdoruesve tė ri vijnė nga kufijtė jashtė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, e vet madhėsinė e rrjetit na e pėrshkruan edhe vet themeluesi i rrjetit Mark Zuckerberg.
Ai pohon se Facebook nė korniza shtetėrore do tė ishte shteti i tetė nė botė pėr numrin mė tė madh tė njerėzve nė botė, para Japonisė, Rusisė dhe Nigerisė.

Numri i madh i pėrdoruesve sjell me vete edhe shpenzime tė mėdha pėr mirėmbajtjen e serverėve, veēanėrisht jashtė SHBA-ve. Pėr kėtė arsye Facebook edhe mė tutje ėshtė duke kėrkuar investitorė edhe pse thekson se kompania edhe tani ėshtė nė gjendje tė mirė financiare

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Facebook ēdoherė e mė i popullarizuar
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Ē'ndodh me profilet ne Facebook pasi te keni vdekur?
» Pilo Zyba: INTERNETI KOHA DHE PASIONI - nėpėr faqet poetike nė Facebook -
» ARTA HYSI:HIMNI I FACEBOOK-ut

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: