PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Renault braktis modelin Laguna

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4195
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Renault braktis modelin Laguna   Tue Feb 17, 2009 5:54 am
Renault ka shumė gjasa tė ndaloj zhvillimin e gjeneratės sė re tė modelit Laguna, me ē’rast do tė ndalojė edhe prodhimi nė fund tė vitit 2010.
Pos largimit nga segmenti nė tė cilin gjendet Laguna, ekziston mundėsi e madhe se Renault nė pėrgjithėsi do tė heq dorė nga prodhimi i automjeteve tė mėdha nė tė ardhmen, sė paku derisa tė mos kalojė kriza botėrore.

Fabrika nga e cila aktualisht vjen Laguna do kalojė nė prodhimin e automjeteve komerciale.

Renault, pėrndryshe, qysh vitin e kaluar e ka paralajmėruar heqjen dorė nga disa prej modeleve tė ardhshme, pėrfshirė modelin e ri Espace, pėr t’iu pėrkushtuar automjeteve kompakte, ekonomike dhe atyre tė pranueshėm nga pikėpamja ekologjike.

Njeriu i parė i prodhuesit francez, Carlos Ghosn, ka deklaruar: “Na duhet t’i pėrshtatemi kushteve tė reja nė treg dhe trendeve tė reja. Gjithashtu mendojmė se ēmimi i naftės (nė afat tė gjatė) do tė mbetet i lartė, si dhe normativat ekologjike nė tė ardhmen do tė janė ēdo ditė e mė tė rrepta”.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Renault braktis modelin Laguna
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: