PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Edhe njė seri ekologjike tė televizorėve nga Sony

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4195
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Edhe njė seri ekologjike tė televizorėve nga Sony   Tue Feb 17, 2009 5:55 am


Pėr pranverėn e kėtij viti gjiganti i elektronikės shpenzuese ka pėrgatitur njė seri tė re tė televizorėve nėn brendin e njohur BRAVIA, e cila ofron deri nė 30 pėr qind shpenzim mė tė ulėt tė energjisė sė pajisjeve, duke ruajtur tė gjitha karakteristikat e definicionit tė plotė (Full HD) tė pajisjes dhe kualitetin e fotografisė.


Modelet e reja nėn brendin Sony BRAVIA vijnė me shenjat WE5, derisa mund tė blihen me ekrane tė diagonales 40, respektivisht 46 inēėsh.

Dallimet themelore tė modeleve tė reja janė shpenzimi dukshėm mė i ulėt i energjisė, e cila ėshtė e plotėsuar shtesė me mundėsitė tė cilat nuk janė pjesė e zakonshme e kėtij lloji tė pajisjeve.

Teknologjia jashtėzakonisht interesante Presence Sensor detekton nxehtėsinė e trupit tė personave nė ambient nė tė cilin gjendet ai dhe i pėrcjell ata me detektorin e lėvizjeve. Kjo mundėson qė, kur personi para televizorit tė largohet nga ambienti, televizori automatikisht “shuan” fotografinė, derisa e le zėrin e lėshuar. Fotografia paraqitet sėrish nė televizor kur personi tė hyj prapė nė ambientin ku gjendet televizori.

Tė dyja modelet edhe mė tutje janė tė pajisura me panelet Full HD 1080p LCD.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Edhe njė seri ekologjike tė televizorėve nga Sony
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Shkrime nga Xun Ēetta:Ndodhi edhe kjo
» Dyshohet se me armėn qė u vra Xhemajl Mustafa, u plagosėn edhe Fetah Rudi e Ejup Visoka
» Nuk heqin dorė nga greva edhe pse janė tė rraskapitura
» Lajme mbi rezultatet e zgjedhjeve:Edhe PD-ja edhe PS-ja kane filluar te festojne fitoren!
» Ilirjana Koliqi-Ramaj:Mrekullitė e traditave tona tė shenjta arbėrore ruhen edhe Itali

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: