PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Netbook 12 inēėsh nga Lenovo

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4195
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Netbook 12 inēėsh nga Lenovo   Tue Feb 17, 2009 5:56 amLenovo ėshtė duke u pėrgatitur pėr lansimin e netbook-ut prej 12 inēėsh me Atom N280 nga Intel pėr tė cilin ēmimin e lartė tė procesorėve.
Sipas sė pėrditshmes aziatike pėr teknologji informative “DigiTimes”, Lenovo ka nė pėrgatitje njė netbook me diagonale diē mė tė madhe sesa zakonisht. Modeli do tė bart emrin IdeaPad S20, e sipas paralajmėrimeve do tė pėrdorė procesorin Atom N280 nga Intel pėr Windows XP.

Me diagonalen prej 12 inēėsh Lenovo shkel udhėzimet e kompanisė Intel sipas tė cilave procesorėt Atom nuk do tė duhej tė integrohen nė laptopėt mė diagonale mė tė madhe se 10 inē. Megjithatė, marrėveshja ėshtė arritur, e Lenovo pėr shfrytėzimin e kėtij procesori 1.66 GHz gjoja paguan dhjetė dollarė mė shumė sesa ēmimet e rėndomta pėr netbook-ėt mė tė vegjėl.

Prodhuesi shpreson se me modelin prej 12 inēėsh do tė pėrmirėsojė shitjen dhe tė shmang konkurrencėn nė ofertėn e netbook-ėve 10 inēėsh.

Ēmimi i paralajmėruar i laptopit pėr tregun amerikan ėshtė 600 dollarė.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Netbook 12 inēėsh nga Lenovo
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: