PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Hyundai Equus – zyrtarisht

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4136
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Hyundai Equus – zyrtarisht   Wed Feb 18, 2009 11:16 amKanė arritur edhe fotografitė e para tė limuzinės mė tė re luksoze nga Koreja e Jugut, e cila, sikur edhe paraardhėsja e saj, quhet Equus.
Equus ėshtė pajisur mirė pėr tu pėrballur me automjetet si Audi A8, BMW serie 7 e Mercedes S class.

Nė fillim ky automjet do tė jetė nė dispozicion me motorin 3.6-litėrsh V6 dhe motorėt V6 me 290 e 366 KF, derisa mė vonė pritet tė arrijė edhe motori mė i fuqishėm V8 prej 420 KF.

Tė gjithė motorēt pėrmbajnė marsh automatik prej gjashtė shpejtėsish, derisa nė ndėrkohė nė ofertė do tė shtohet edhe marshi prej tetė shpejtėsish.

Sikur edhe rivalėt eti, edhe ky automjet do tė ketė bollėk tė sistemeve elektronike, siē janė Vehicle Stability Management System, Parking Guidance System, Advance Front Lightning System, Lane Departure Warning System, Pre-Safety Seatbelt System ...

Gjatėsia e limuzinės ėshtė 5.160 milimetra, gjerėsia 1.900 milimetra, e largėsia nė mes boshteve 3.045 milimetra.

Sa i pėrket dizajnit, besojmė se ėshtė e panevojshme tė pėrmendet ngjashmėria me “Mercedesin”!

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Hyundai Equus – zyrtarisht
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: