PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Mbushėsi universal i celularėve bėhet realitetit

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4137
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Mbushėsi universal i celularėve bėhet realitetit   Wed Feb 18, 2009 11:16 amKongresi i sivjetmė GSMA “Mobile World Congress” nuk ėshtė i dedikuar ekskluzivisht pėr paraqitjen e pajisjeve tė reja dhe shtojcave tė ndryshme pėr pajisje mobile, por edhe pėr paraqitjen e teknologjive dhe bashkėpunimeve tė reja. Nė vazhdėn e risive kemi zgjedhur njė lajm i cili do t’i gėzoj pronarėt e telefonave celularė.
Prodhuesit LG, Motorola, Nokia, Qualcomm, Samsung, Sony Ericsson dhe operatorėt e tjerė tė telefonisė mbile 3 Group, AT&T, KTF, Mobilkom Austria, Orange, Telecom Italia, Telefónica, Telenor, Telstra, T-Mobile e Vodafone nė panairin MWC janė pajtuar pėr detajet e iniciativės sipas sė cilės do tė duhej tė standardizohej mėnyra e mbushjes sė celularėve tė prodhuesve tė ndryshėm. Si standard i pėrbashkėt ėshtė zgjedhur Micro USB.

Sipas paralajmėrimeve, mbushėsit e parė dhe pajisjet tė cilat mbushen ekskluzivisht nė kėtė mėnyrė do tė duhej tė paraqiteshin qysh kėtė vit, derisa transicioni i plotė nė standardin e ri do tė duhej tė zhvillohet deri nė vitin 2012.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Mbushėsi universal i celularėve bėhet realitetit
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: