PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Ovi Store – App Store nga Nokia

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4142
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Ovi Store – App Store nga Nokia   Wed Feb 18, 2009 11:17 amEdhe Nokia mė nė fund ka paraqitur versionin e vet tė vendit tė centralizuar pėr blerjen e aplikacioneve pėr celularėt e tyre.
Pas kompanisė Apple vonohen pothuajse njė vit (qartazi, kaq u ėshtė nevojitur tė kopjojnė konceptin) – nė ndėrkohė, nė App Store kanė gjetur vend mbi 20.000 aplikacione.

Pas thashetheme tė shumta, Nokia ka paraqitur Ovi Store – njė vend tė centralizuar pėr blerjen e aplikacioneve pėr telefonat celularė me platformat S40 e S60 tė cilėt vihen nė funksion me sistemin operativ Symbian.

Ovi Store ėshtė pėrgjigje e Nokias ndaj dyqanit online App Store tė kompanisė Apple, Application Center i RIM dhe Windows Marketplace for Mobile.

Sistemi do tė integrojė shėrbimet ekzistuese tė Nokias (Download!, MOSH e WidSets) nė platformėn Ovi, derisa pėrdoruesit do tė mund tė blejnė aplikacione dhe lojėra, mirėpo do tė mund tė blihen edhe widgets, podcasts dhe video. Forma e pagesės do tė bėhet me kartelė krediti apo nėpėrmes operatorėve tė telefonisė mobile.

Ovi Store do tė filloj punėn gjatė muajit maj, derisa celulari i parė i cili do tė vjen me mbėshtetje tė integruar do tė jetė Nokia N97.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Ovi Store – App Store nga Nokia
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: