PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Nokia merr kredit pėr zhvillimin e Symbian

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4200
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Nokia merr kredit pėr zhvillimin e Symbian   Sat Feb 21, 2009 7:26 amNokia ka marrė njė kredit me vlerė prej 500 milionė eurosh nga Banka evropiane pėr investime tė cilat do tė dedikohen pėr zhvillimin e sistemit operativ mobil - Symbian.
Nokia ka bėrė njė hap tė pazakontė dhe nga Banka evropiane pėr investime ka huazuar 500 milionė me qėllim tė investimit nė zhvillimin e mėtutjeshėm tė Symbianit. Paratė do tė shpenzohen gjatė pesė viteve tė ardhshme, derisa ato janė ekskluzivisht tė dedikuara pėr hulumtimin dhe zhvillimin e projekteve tė cilat telefonat e bazuar nė Symbian do t’i bėj mė konkurrues, pohojnė nga Nokia.

Edhe pse nė radhė tė parė paratė janė tė dedikuara vetėm pėr hulumtimet vetanake tė Nokias, nga kompania porosisin se do tė pėrfitojnė edhe Symbian Foundation, por edhe pajisjet tjera tė bazuar nė Symbian tė cilėt nuk vijnė nga radhėt e Nokias. Se cilave projekteve me saktėsi u janė dedikuar paratė ende mbetet e panjohur.

Symbian ėshtė njė prej sistemeve operative me qasje konservative ndaj teknologjive tė reja. Sa pėr ilustrim, mbėshtetja pėr ekranet e ndjeshėm nė prekje ėshtė integruar vetėm nė fund tė vitit tė kaluar nė modelin e Nokias - 5800 XpressMusic.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Nokia merr kredit pėr zhvillimin e Symbian
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Merr pjesė edhe Sefer Haxhija
» Xhevat Rexhaj: Berisha merr celėsin e republikės sė Kosovės nga populli i Kosovės

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: