PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Nė botė ka 177 milionė domene tė ndryshme

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4142
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Nė botė ka 177 milionė domene tė ndryshme   Sat Feb 21, 2009 7:27 amKompania VeriSign, njėri prej regjistrave mė tė mėdhenj tė domeneve, ka publikuar raportin e saj vjetor pėr numrin e domeneve tė regjistruara, dhe atė nėpėrmes njė vargu parametrash tė ndryshėm.
Raporti i i parė i sivjetmė i VeriSign i cili ėshtė titulluar “The Domain Name Industry Brief” sjell tė dhėnat tė plota pėr tėrė vitin paraprak.

Sipas raporteve tė saj, fundi i vitit 2008 ka sjellė numrin e pėrgjithshėm prej 177 milionė domeneve tė regjistruara (.com, .net), qė ėshtė rritje prej 16 pėr qind nė krahasim me tė dhėnat e vitit 2007. Megjithatė, nėse krahasohet tremujori i fundit i vitit 2008, me atė tretin tė njėjtit vit, ėshtė shėnuar vetėm dy pėr qind rritje tė domeneve tė regjistruara.

Sa u pėrket domeneve tė shteteve (.it, .us. e tė ngjashme), sipas tė dhėnave tė VeriSign janė 7.1 milionė, qė ėshtė rritje prej 22 pėr qind nė krahasim me tė dhėnat e njė viti mė parė, respektivisht tre pėr qind nė krahasim me tremujorin e tretė tė vitit 2008.

Sa i pėrket numrit tė domeneve tė regjistruara, domenet mė shumta janė .com, pasuar nga ai kinez .cn, gjerman .de si dhe .net nė vendin e katėrt.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Nė botė ka 177 milionė domene tė ndryshme
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Komente tė ndryshme
» Foto tė ndryshme dhe lule
» Urime pėr Ditėlindje!
» Tė ndryshme!
» Tė ndryshme!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: