PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Vjen versioni i ri i virusit tė vjetėr

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 3749
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Vjen versioni i ri i virusit tė vjetėr   Sat Feb 21, 2009 7:27 amVirusi i emėruar Conficker ėshtė paraqitur nė internet qysh nė muajin tetor tė vitit tė kaluar. Qė prej atėherė ka evoluar disa herė, e siē raportojnė ekspertėt e sigurisė, tani ėshtė paraqitur nė versionin e ri, tė cilin e kanė emėruar Conficker B++.
Ekspertėt kundėr viruseve ēdo ditė bėjnė pėrpjekje tė mėdha pėr tė ndaluar masėn e madhe tė viruseve, trojanėve dhe sulmeve tė ngjashme tė cilėt “shkarraviten” nėpėr kompjuterėt tonė. Nė anėn tjetėr krijuesit e viruseve bėjnė pėrpjekje tė shumta qė tė pėrpunojnė versione sa mė perfide tė sulmeve tė tyre kompjuterike.

Ekspertėt e kompanisė SRI International raportojnė se virusi i njohur Conficker ka evoluar edhe versionin mė tė ri, tė cilin e kanė emėruar Conficker B++. Ai duket pothuajse identik me paraardhėsin e tij, mirėpo pėrdorė teknika tė reja, edhe mė perfide, pėr shpėrndarje dhe infektim tė kompjuterėve.

Sikur edhe shumė herė deri mė tani ua pėrkujtojmė qė tė softuerėt kundėr viruseve qė ju keni tė janė tė pėrditėsuar dhe nė asnjė mėnyrė mos hapni bashkėngjitjet e e-mailave nga dėrguesit e panjohur.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Vjen versioni i ri i virusit tė vjetėr
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» A po vjen kryeministri 5-tė shqiptar nė Ballkan?
» Mr. Elmi Berisha - Peja Meriton me Mirė, Ndryshimi po Vjen!'s Photos - Profile Pictures
» Intervistė:Nė vitin 2012 Shyhretja vjen me njė album tė pėrbashkėt me Shkėlzen Jetishin
» ELIDA BUĒPAPAJ - KUR VJEN QERSHORI VRITET BARDHYL AJETI
» Kryetari i Serbisė Boris Tadiqi vjen nė Kosovėn Multietnike si ne shtėpi tė Babės sė vet!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: