PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Bota e Yjeve Shqiptar

Go down 
AuthorMessage
arbias
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 530
Age : 24
Location : Kosova
Job/hobbies : YuGiOh
Thanks : 0
Pikėt : 3592
Registration date : 2009-02-03

PostSubject: Bota e Yjeve Shqiptar   Sat Feb 21, 2009 2:28 pm


Ēėshtja e artistėve shqiptarė dhe pėrfshirja e tyre nė arenėn ndėrkomėtare duket se ka thyer akullin, pėrmes bėmave tė Bleona Qerretit. Kėngėtarja shqiptare duket se suksesi e ka ndjekur dhe kohėt e fundit nė SHBA. Ėshtė ndoshta artista e parė shqiptare, e cila mer pjesė nė ceremoninė e ndarjes sė cmimeve Gramy Awards. Por nuk do tė mjaftojė vetėm kjo pėr ti shtuar Bleonės suksesi. Nė faqet e gazetės mė tė madhe me ndikim nė tė gjithė botėn "Thė New York Times" i ėshtė rezervuar njė artikull i rėndėsishėm nė lidhje me koleksionin e fundit tė fotografive tė sajė, tė bėra nga fotografi i stilistit tė njohur ndėrkombėtar Cavalli, Thomas Wiedennhoffer. Nuk nadalon kėtu Bleona pėr tė realizuar ndoshta njė nga sukseset mė tė mėdha nė karierėn e sajė. Sė fundmi Bleona na bėn me dije se pas paraqitjes sė dosjes sė sajė artistike nė zyrat e kompanisė sė tė madhit Donald Trump, ai nė mė pak se njė javė e ka thirrur pėr tė diskutuar me tė. E nėse fati i buzėqesh kėngėtares shqiptare atėherė do tė mund ta shohim jo vetėm nė tregun amerikan tė muzikės, por dhe me njė menaxher qė ēdokush nė botė do ta kishte zili. Donald Trump ėshtė njė ndėr biliarderėt mė tė famshėm tė SHBA, i cili u bė i famshėm dhe i njohur nė mbarė botėn pėrmes bėmave tė tij televizive. Por bleona nuk ndalet kėtu. Do tė jetė nė radhėt e para tė sallės grandiose ku do tė ndahen cmimet Oskar tė kėtij viti. Suksesi i Bleonės duket se nuk di tė ndale. E nėse mė parė nė Ora News ka deklaruar se nuk mund ta kuptojė veten e sajė pa guximin, tani ky guxim duket se do ti japė njė tjetėr emėr nė tregun internacional tė muzikės.
Back to top Go down
View user profile
 
Bota e Yjeve Shqiptar
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Plisi shqiptar- Lashtėsia e kapeles bardhė-PLISIT
» Fatmir Halimi: Vallja e yjeve dhe Vargjet e lira (Lasgush Poradeci dhe Migjeni)
» Pėrse Enver Hoxha e kritikonte Ēe Guevarėn
» Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike
» Sylejman Aliu:Pėrse Dik Marti nuk pėrmend krimet serbe mbi shqiptarėt?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: