PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 BenQ nScreen i91 – pėr pensionistė

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4136
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: BenQ nScreen i91 – pėr pensionistė   Mon Feb 23, 2009 2:16 pmBenQ ka paraqitur kompjuterin e parė “tė gjitha nė njė” - nScreen i91. Kompjuteri i ka tė gjithė komponentėt tė integruar brenda shtėpizės me disa funksione do t’u pėlqejnė tė moshuarve.
nScreen i91 pėrmban ekran tė diagonales 18.5 inē. Procesori i integruar ėshtė ai AMD-sė Sempron 210U nė 1.5 GHz, kartela grafike nga ATI - Radeon X1200, njė gigabajt tė memories punuese dhe disku 160-gigabajtėsh (nė mėnyrė opsionale mund tė merret edhe disku SSD me kapacitet prej 16 GB).

Tė pranishme janė edhe Wi-Fi, kamera 1.3 megapikselėshe, derisa sistemi operativ ėshtė XP. Nėse pėr sistem operativ zgjidhet Linux atėherė merret edhe njė gigabajt RAM shtesė.

BenQ gjatė projektimit tė kėtij kompjuteri ka menduar edhe pėr personat paksa mė tė moshuar. Ėshtė integruar zmadhuesi virtual i cili lehtėson leximin, frekuencat e larta tė zėrit mund tė ndalen si dhe lehtėsira tjera.

nScreen i91 do tė filloj shitjen nė tregun e Azisė deri nė fund tė kėtij muaji, derisa ēmimi tani pėr tani mbetet i panjohur.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
BenQ nScreen i91 – pėr pensionistė
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: