PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Ford Ranger i ridizajnuar

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4195
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Ford Ranger i ridizajnuar   Tue Feb 24, 2009 4:59 amFord ka ridizajnuar modelin e vet Ranger dhe e ka pėrgatitur atė pėr premierė nė panairin e automjeteve tė Gjenevės.
Maskė e re e ftohėsit, drita, mbrojtės i pėrparmė, kapak i ri i motorit – tė gjitha kėto na pėrkujtojnė nė konceptin “Ford Ranger MAX Concept”, i cili ėshtė paraqitur pėr herė tė parė gjatė vitit tė kaluar nė panairin Motor Expo nė Tajlandė.

Nė tė janė ndryshuar edhe dritat e pasme e retrovizorėt derisa nė Ford thonė se tani kabina ėshtė mė komfore, zėrat janė izoluar dukshėm dhe ajo ėshtė pėrpunuar mė mirė.

Shitja nė Evropė fillon nga muaji prill, derisa blerėsit mund tė zgjedhin nė mes dy motorėve me naftė, me tėrheqje nė boshte tė fundit apo nė katėr boshtet dhe nė tri lloje tė kabinave – Single Cab, RAP – Rear Access Panel Cab e Double Cab.

Motori mė i vogėl prej 2.5 litrash zhvillon 143 KF dhe 330 Nm, derisa ai mė i madh prej 3.0 litra, 156 KF dhe 380 Nm. Qė tė dy motorėt do tė mund tė pajisen me marsh manual apo automatik prej pesė shpejtėsish.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Ford Ranger i ridizajnuar
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: