PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Acer – plane ambicioze

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4261
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Acer – plane ambicioze   Tue Feb 24, 2009 5:04 amPėr kėtė vit Acer parashikon shitje tė mirė tė netbookėve - pritet qė 25 deri nė 30 milionė njėsi tė shitura tė tė gjithė prodhuesve.
Pasi qė pėr shitjen e netbookėve ia kanė kaluar edhe prodhuesit Asus, nė Acer edhe mė tutje parashohin mbajtjen e pozitės udhėheqėse. Sipas pėrllogaritje tė tyre, kompania parasheh se deri nė fund tė kėtij viti globalisht do tė shiten 25 deri nė 30 milionė njėsi tė netbookėve nga tė gjithė prodhuesit.

Kompania Acer shpreson se nga ky numėr 40 deri nė 50% do tė janė netbookėt e saj. Pėr shkak tė mbajtjes sė teknologjive tė dėshiruara, ēmimit tė ulėt dhe dimensioneve tė vogla, kompania nuk do tė paraqes modele me diagonale mė tė mėdha se dhjetė inē. Edhe pse shpresa tė mėdha janė bazuar nė modelin e ri, Aspire One prej 10-inēėsh, modeli 8.9-inēėsh edhe mė tutje do tė mbetet nė shitje.

Pėr vitin e ardhshėm pritet shitja e 40 deri nė 45 milionė netbookėve. Sa pėr krahasim, gjatė vitit tė kaluar janė shitur gjithsej 14 milionė kėsi laptopė tė vegjėl.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Acer – plane ambicioze
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: