PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Pėr herė tė parė bie edhe shitja e ekraneve LCD

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 3751
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Pėr herė tė parė bie edhe shitja e ekraneve LCD   Tue Feb 24, 2009 5:06 amSipas tė gjithė treguesve tė shtėpisė analitike DisplaySearch, trendi i rėnies sė shitjes e ka pėrfshirė edhe tregun e ekraneve LCD.
Sipas raportit tė DisplaySearch, tremujori i katėr i vitit 2008 sipas numrit global tė shitjeve ka qenė mė i ulėt pėr 7.4 pėr qind nė krahasim me tė tretin, respektivisht tetė pėr qind mė i ulėt nė krahasim me tremujorin e njėjtė tė vitit 2007. Numri i pėrgjithshėm i shitjeve tė ekraneve LCD nė mbarė botėn nė tremujorin e katėrt tė vitit 2008, ka qenė 39.6 milionė njėsi.

Megjithatė, sa u pėrket prodhuesve tė veēantė, vetėm dy kanė shėnuar ngritje tė shitjes nė krahasim me tė dhėnat e vitit tė kaluar, dhe atė udhėheqėsi i tregut Samsung dy pėr qind dhe i pesti me radhė nė listėn e prodhuesve tė ekraneve LCD, Acer, me nėntė pėr qind.

Prodhuesit tjerė kanė shėnuar rėnie tė shitjeve, dhe atė Dell me 19 pėr qind, i cili megjithatė ka arritur tė ruaj vendin e dytė nė listėn e prodhuesve. HP gjithashtu pėrkundėr rėnies ka arritur tė mbajė vendin e tretė, e LG vendin e katėrt.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Pėr herė tė parė bie edhe shitja e ekraneve LCD
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Arsim Mulliqaj:Nė Pranverėn e vitit 1981 e njofta pėr herė tė parė Kosovėn, tash 30 -tė vite mė parė
» Evgjeni Ēulli: Vitoria ėshtė kėnga ime e zemrės dhe kėnga qė e kam kėnduar unė pėr herė tė parė
» Krajka: Kėnga e Vaēe Zelės qė u kėndua vetėm njė herė
» Sabri Maxhuni:Edhe njė herė, hero i cilit popull ishte Xhevdet Doda ?![/
» Asllan Dibrani:Libri i Dr. Sulejman Abazit "Edhe njė herė mbi Strategjinė Kombėtare - Ēėshtja Ēame"

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: