PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Vialli: Kundėrsulmet mund ta dėnojnė Chelsean

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3699
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Vialli: Kundėrsulmet mund ta dėnojnė Chelsean   Tue Feb 24, 2009 6:34 am

Sulmuesi i dikurshėm i Juventusit, Gianluca Vialli, beson se sė paku dy nga skuadrat italiane do tė kualifikohen pėr nė ēerekfinalen e Ligės sė Kampionėve, ndėrsa njėra nga ato ėshtė Juventusi.
Back to top Go down
View user profile
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3699
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Vialli: Kundėrsulmet mund ta dėnojnė Chelsean   Tue Feb 24, 2009 6:35 am

Tė martėn mbrėma fillon beteja anglo-italiane e Ligės sė Kampionėve. Sonte nė Giuseppe Meazza do tė zhvillohet ndeshja ndėrmjet Interit dhe Manchester Unitedit, ndėrsa Roma do tė jetė mysafir i Arsenalit nė Emirates.

“Mendoj se ne (italianėt) do tė fitojmė 2-1. Mendoj qė Manchester Unitedi ėshtė nė formė mė tė mirė se Interi, mirėpo ata kanė mbrojtės tė lėnduar, ndėrsa sulmi i Interit ėshtė i rrezikshėm”.

“Pres qė pėrballja Arsenal-Roma tė jetė mė interesantja nga tė gjitha tjerat. Spalleti ka disa probleme nė mbrojtje, ndėrsa Wenger do tė luajė pa Cesc Fabregasin dhe Emmanuel Adebayorin, tė cilėt e kanė vlerėn e njėjtė sikurse De Rossi dhe Totti pėr Romėn”.

Tė mėrkurėn mbrėma nė Stamford Bridge takohen Chelsea dhe Juventusi, ndėrsa Vialli mendon se arma e Juves do tė jenė kundėrsulmet.

“Jam i kėnaqur se pas pėrfundimit tė ndeshjes, do tė mė jepet mundėsia t’i ngacmoj, ose miqtė e mi italianė ose miqtė e mi anglezė”.

“Chelsea ėshtė favorit nė letėr, mirėpo mua mė pėlqeu fitorja e fundit e Juves kundėr Palermos, dhe mendoj se kundėrsulmet e tyre mund ta dėmtojnė seriozisht Chelsean”, ka pėrfunduar Vialli pėr “La Gazzetta dello Sport”.
Back to top Go down
View user profile
 
Vialli: Kundėrsulmet mund ta dėnojnė Chelsean
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Kriteret pėr tė pėrfituar bursė
» Sadik Bejko: Mbi mitet dhe ēmitizuesit
» Receta popullore pėr tė kuruar tiroidet
» Vladimir Bruēaj: Shqiptarėt nė Europė duhet tė shkojnė tė bashkuar, por si europian
» (FOTO) A MUND TA BESONI SE KY ĖSHTĖ IBRAHIM RUGOVA?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: