PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Liverpooli trondit Bernabeun

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3942
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Liverpooli trondit Bernabeun   Thu Feb 26, 2009 6:09 am

Njė gabim nė mbrojtje i ka kushtuar me humbje minimale ekipit tė Real Madridit nė ndeshjen e parė tė 1/8 sė finales sė Ligės sė Kampionėve pėrballė Liverpoolit nė Bernabeu.
Anėsori Yossi Benayoun ishte autori i golit tė vetėm nė ndeshjes, qė i dha fund edhe nėntė fitoreve radhazi tė Realit. Pas njė harkimi tė Fabio Aurelio, topi gjeti kokėn e izraelitit, i cili dėrgoi atė nė rrjetėn e Iker Casillas, tetė minuta para fundit tė kohės sė rregullt tė ndeshjes (82’).

Benayoun duke iu gėzuar golit tė shėnuar. Foto: Reuters
Real Madridi ishte ekipi mė ofensiv gjatė pjesės mė tė madhe tė ndeshjes, me tentimet e Arjen Robben qė paraqitėn kėrcėnim serioz pėr mysafirėt, por dyshja sulmuese Raul dhe Gonzalo Higuain dėshtuan tė gjejnė hapėsirė nė ballė tė golit tė portierit Pepe Reina.

Njė ballafaqim nė mes Torres dhe Pepe. Foto: AP
Liverpooli doli nė fushė pa kapitenin Steven Gerrard, ndėrsa humbi sulmuesin Fernando Torres, i cili pėsoi njė lėndim nė pjesėn e dytė tė ndeshjes, megjithatė bėri njė paraqitje trimėrore dhe tė vendosur.

Liverpooli pati edhe dy rastet mė tė pastra nė ndeshje, qė nė pjesėn e parė tė ndeshjes. Njė goditje nė kėnd e Fernando Torres u bllokua nga portieri Iker Casillas, i cili arriti tė mbrojė edhe njė tentim tė pėrkryer nga largėsia tė Xabi Alonsos.
Me kėtė fitore Liverpooli do tė jetė favoriti kryesor pėr tė siguruar vend nė ēerekfinale tė Ligės sė Kampionėve, pasi nė ndeshjen e kthimit qė zhvillohet pas dy javės nė Anfield do tė ketė edhe pėrparėsinė e fushės vendore krahas njė goli epėrsie.
Back to top Go down
View user profile
 
Liverpooli trondit Bernabeun
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: