PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Drogba dėnon Juventusin

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3921
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Drogba dėnon Juventusin   Thu Feb 26, 2009 6:09 am

Takimi i parė i 1/8 sė finales sė Ligės sė Kampionėve, i zhvilluar ndėrmjet Chelseat dhe Juventusit nė Stamfrod Bridge, ka pėrfunduar me rezultat minimal prej 1-0 nė favor tė vendasve.
Blutė e filluan furishėm takimin duke arritur tė kalojnė nė epėrsi qė nė minutat e para tė ndeshjes (12’), ndėrsa golashėnues ishte Didier Drogba, i cili iu shmang mbrojtjes juventine, dhe pastaj e mposhti portierin Gigi Buffon.

Nė fillim tė ndeshjes mysafirėt nga Torino e patėn tė vėshtirė tė adaptoheshin nė fushė, porse kah fundi i pjesės sė parė dhe nė pjesėn e dytė ishin skuadėr mė dominuese. Megjithatė, mesfushorėt dhe sulmuesit nuk arrinin t’i lidhnin aksionet e tyre.

Pėrkundėr disa rasteve dhe presionit tė shkaktuar, sidomos nė njėzet minutat e fundit tė takimit, Zonja e Vjetėr nuk arriti ta barazonte rezultatin dhe tė shėnonte njė gol nė terren mysafir, gjė qė do t’i ndihmonte shumė.

Chelsea ka shėnuar njė fitore tė menēur, duke shėnuar vetėm njė gol, por duke mos pranuar gol nė fushėn e vet, qė do t’i ndihmojė nė ndeshjen e kthimit qė luhet nė Torino pas dy javėsh.
Back to top Go down
View user profile
 
Drogba dėnon Juventusin
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: