PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Bayerni kalon nė ēerekfinale

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3919
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Bayerni kalon nė ēerekfinale   Thu Feb 26, 2009 6:16 am

Ekipi i Bayern Munichut e ka siguruar kualifikimin nė ēerekfinale tė Ligės sė Kampionėve qė nė ndeshjen e parė tė zhvilluar nė Estadio Jose Alvalade, kundėr Sporting Lisbonit.
Bavarezėt e kanė shkatėrruar skuadrėn e pafuqishme nga Lisbona, duke e mposhtur me rezultat 5-0.

Pa pėrfunduar pjesa e parė (42’), anėsori francez Franck Ribery e nisi serinė e golave duke e mposhtur portierin Tiago.

Goli i dytė erdhi nė minutėn e 57-tė, kur pas nj goditje me kokė tė Luca Tonit, topi preku nė trupin e Miroslav Kloses dhe pėrfundoi nė rrjet.

Gjashtė minuta mė pas (63’), u akordua penallti nė favor tė mysafirėve, ndėrsa i saktė nga pika e bardhė ishte Franck Ribery, i cili shėnoi golin e dytė personal dhe tė tretin pėr Bayernin.

Dy golat e radhės i takuan sulmuesit italian Luca Toni (84’ dhe 90’), i cili nuk kishte si tė mos shėnohej nė listėn e golashėnuesve.

Me kėtė fitore Bayerni tashmė duhet tė mendojė pėr skuadrėn me tė cilėn do tė pėrballet nė ēerekfinalen e garės mė prestigjioze tė futbollit evropian.
Back to top Go down
View user profile
 
Bayerni kalon nė ēerekfinale
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: