PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Kujdes! Virusi sulmon nėpėrmes Gtalk

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4136
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Kujdes! Virusi sulmon nėpėrmes Gtalk   Thu Feb 26, 2009 12:15 pmMe anė tė shėrbimit tė kompanisė Google pėr komunikim tė ēastit, Gtalk, po shpėrndahet njė virus i cili mundet qė seriozisht tė cenojė intimitetin e pėrdoruesve.
Virusi shpėrndahet me dėrgimin e porosisė 'Hey check out this video! http://tinyurl.com/xyz'. Porosia zakonisht vjen prej pėrdoruesve qė i njohim prandaj shumėkush, e madje edhe njerėzit e avancuar nė pėrdorimin e kompjuterit janė mashtruar dhe kanė vizituar adresėn e dhėnė. Deri nė kėtė moment asgjė s’ka tė keqe, por nė adresėn e dhėnė kėrkohet nga pėrdoruesi qė tė shkruaj emrin dhe fjalėkalimin pėr t’iu qasur shėrbimit Google Talk, e krejt kėtė kinse pėr tė parė video materialin e pėrmendur.

Shumė njerėz i kanė shėnuar tė dhėnat e kėrkuara dhe kėshtu u ėshtė grabitur llogaria e tyre pėr Google Talk.

Supozohet se tanimė ėshtė gjetur dhe fajtori pėr pėrpunimin e kėtij virusi/krimbi, emrin e ka Hoan Ton-That dhe jeton nė San Francisko. Ai ėshtė gjetur pasi qė ka filluar ė numėroj emrat dhe fjalėkalimet e pėrdoruesve tė cilat i ka mbledhur krimbi. Ende nuk dihet se ēfarė pasojash e presin.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Kujdes! Virusi sulmon nėpėrmes Gtalk
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Manjaku Emiljan Pjetri sulmon pėrsėri
» AGIM GASHI - KUR SULMON PROVESORI I UNIVERSITETIT

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: