PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Volvo nė Gjenevė me modelin e ridizajnuar S80

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4136
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Volvo nė Gjenevė me modelin e ridizajnuar S80   Fri Feb 27, 2009 5:29 amMaska e re e ftohėsit dhe logoja mė e madhe janė risitė mė tė
dukshme nė limuzinėn e ridizajnuar,derisa pėrmban edhe mė shumė detaje
tė kromuara.
As hapėsira pėr udhėtarė nuk ėshtė harruar,
prandaj kėtu ėshtė vendosur timoni i ri dhe tabela e re e
instrumenteve, tė inspiruara nga modeli XC60.

Sa i pėrket motorizimit, Volvo S80 sė shpejti do tė pajiset me dy
motorė pesė-cilindėrsh me naftė prej 2.4 litrash me 205 e 175 kuaj
fuqi, ku tė dytė kanė tė njėjtin moment tė rrotullimeve prej 420 Nm.

Pos kėsaj, janė avancuar edhe sistemet e vozitjes dhe amortizimit, pėr tė fituar tipare mė tė mira tė vozitjes.

Risi paraqet edhe versioni ekologjik S80DRIVe me motor 1.6 litrash me
naftė (109 KF e 240 Nm), i cili sipas tė dhėnave tė fabrikės shpenzon
vetėm 4.9 litra nė 100 kilometra tė kaluara.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Volvo nė Gjenevė me modelin e ridizajnuar S80
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: