PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Dell Studio XPS 435

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4195
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Dell Studio XPS 435   Fri Feb 27, 2009 5:30 amKompania Dell ka paraqitur modelet e reja tė desktopėve nga
linja e njohur Studio XPS, e cila ėshtė e dedikuar pėr pėrdoruesit qė
kėrkojnė pak mė tepėr dhe pėr adhuruesit e lojėrave kompjuterike.
Dell Studio XPS 435 blerėsve u ofron vetėm procesorėt Core i7 nga kompania Intel nė kombinim me 24 GB DDR3 memorie.

Kartelat grafike nė ofertė janė ato nga ATI, prej Radeon HD 3650, mbi
4670 dhe deri tek Radeon HD 4870, derisa pėr zė pėrkujdeset kartela
prej 7.1 kanalesh nga Intel apo kartela Sound Blaster X-Fi nga
Creative. Sistemi i disqeve shkon prej 1.5 deri nė 4.5 terabajt,
varėsisht nga konfiguracioni dhe numri i disqeve, e nė tė gjendet edhe
Blu-ray dhe rrjeta e integruar pa tela.

Sė bashku me kompjuter shiten versionet 64-bitėshe tė sistemit operativ Windows Vista (Home Premium apo ajo Ultimate).

Ēmimet nisin prej 1.100 dollarė amerikanė pėr modelin me procesor Core
i7 920, 3 GB memorie dhe Radeon HD 3650 e mė shumė, varėsisht prej
pajisjeve qė pėrdoruesi kėrkon.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Dell Studio XPS 435
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Gazeta FAKTI: Diskriminim nė gjimnazin "Goce Dellēev" tė Kumanovės

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: