PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Fillet e Zakonet e yjeve shqiptar edhe ata jan njerz

Go down 
AuthorMessage
arbias
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 530
Age : 24
Location : Kosova
Job/hobbies : YuGiOh
Thanks : 0
Pikėt : 3533
Registration date : 2009-02-03

PostSubject: Fillet e Zakonet e yjeve shqiptar edhe ata jan njerz   Fri Feb 27, 2009 2:28 pmSi shumica e njerėzve qė kanė vese edhe kėngėtarėt kanė veset e tyre tė ndryshme. Disa prej tyre i tregojnė, disa thonė se i kanė heq, e tė tjerėt shpresojnė se do t’i heqin. Kėshtu, disa hanė sakėz kur kėndojnė, tė tjerėt nuk luajnė prej fjalės qė kanė thėnė, e disa harrojnė.

Rreth veseve, kėngėtarja Adelina Berisha tha pėr Kosovapress se zakonisht bėhet nervoz rreth ēėshtjeve qė nuk i pėlqejnė dhe nėse nuk ka ndryshim tė mendimit nga ana e kundėrt reagon menjėherė.

Ndėrsa, kėngėtari i muzikės rok, Bajram Bylykbashi i njohur si B.B. Poqi tha pėr Kosovapress se nuk ka ndonjė ves tė veēantė qė ia vlen tė pėrmendet, megjithatė ai zbuloi njė ves qė ka.

“Kam njė ves tė keq qė nė shumicėn e rasteve pėrdorin sakėz kur kėndoj, e qė ėshtė njė ves i keq dhe shpresoj qė do tė mundohem ta evitoj nė tė ardhmen”, tha Bylykbashi.

Ndėrsa, Zanfina Ismajli tregon se i ka ndodhur qė nervozizmi nuk i ka kaluar pėr njė kohė tė gjatė, ndėrsa tash e mira e gjithė kėsaj ėshtė se nervozizmi tash i kalon shumė shpejt, sepse duket se ka vendosur ta kursejė veten.

“Tani vesin qė nuk e kam hequr ėshtė qė kur them jo pėr ndonjė gjė, mė nuk e ndėrroj fjalėn edhe pse ndoshta i bie pishman”, ka thėnė Zanfina pėr Kosovapress.

Kurse, kėngėtari Korabi Shaqiri si duket i ka punėt mė keq sa i pėrket veseve, megjithatė ka shpresa qė do t’i hiqen nėse nuk ka shumė angazhime rreth muzikės.

Korabi tha pėr Kosovapress se vesi i tij mė i keq ėshtė harresa dhe arsyetė e kėsaj sipas tij janė angazhimet e shumta nė muzikė, ngase pothuaj gjithė kohėn e kalon nė studio.

Kėngėtarja Shkurte Fejza tha pėr Kosovapress se nuk ka ndonjė ves pėr t’u theksuar, por ajo nuk i duron padrejtėsitė dhe reagon menjėherė, por megjithatė ēdoherė mundohet tė jetė mė e qetė. /L.Gashi/
Back to top Go down
View user profile
 
Fillet e Zakonet e yjeve shqiptar edhe ata jan njerz
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Plisi shqiptar- Lashtėsia e kapeles bardhė-PLISIT
» Fatmir Halimi: Vallja e yjeve dhe Vargjet e lira (Lasgush Poradeci dhe Migjeni)
» Pėrse Enver Hoxha e kritikonte Ēe Guevarėn
» Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike
» Sylejman Aliu:Pėrse Dik Marti nuk pėrmend krimet serbe mbi shqiptarėt?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: