PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 XHEKI ĒEN DĖSHIRON TĖ BĖHET AL PAĒINO I AZISĖ

Go down 
AuthorMessage
arbias
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 530
Age : 24
Location : Kosova
Job/hobbies : YuGiOh
Thanks : 0
Pikėt : 3592
Registration date : 2009-02-03

PostSubject: XHEKI ĒEN DĖSHIRON TĖ BĖHET AL PAĒINO I AZISĖ   Fri Feb 27, 2009 2:43 pm

i njohur nga Hong Kongu, Xheki Ēen, i cili kryesisht luan rolet e heronjve simpatikė nė filmat e zhanrit aksion-komik, ka pranuar rolin e njė imigranti i cili nė Japoni bėhet vrasės.

Ēen (54) ka thėnė tė mėrkurėn se me rolin e ri nė filmin “Shinjuku incident”, dėshiron tė tregojė se repertori i tij prej aktorit ėshtė i shumanshėm.

“Dėshiroj tė luaj djemtė e mirė dhe tė kėqij, role episodike, rolet kryesore, shpirtrat dhe zotat. Dėshiroj t’i luajė tė gjithė”, ka thėnė Ēen pėr mediat e huaja, duke shtuar se dėshiron qė tė bėhet Al Paēino ose Robert de Niro i Azisė.

Nė filmin “Shinjuku incident”, Ēen luan rolin e njė automekaniku kinez, i cili arrin si imigrant tė hyjė nė Japoni, pėr tė kėrkuar vajzėn e tij, por papritmas fillon punėn si vrasės pėr njė gangster japonez.

Ai ka thėnė se e ka pasur tė vėshtirė qė nė filmin e ri tė harrojė lėvizjet e tij kung-fu dhe buzėqeshjen e hareshme, tė cilat janė tė shpeshta nė filmat e tij.

Ēen ka financuar gjysmėn e buxhetit tė filmit, i cili “peshon” 25 milionė dollarė.

Premiera e filmit “Shinjuku Incident” do tė shfaqet mė 22 mars, nė festivalin e filmit nė Hong Kong.[img]Aktori i njohur nga Hong Kongu, Xheki Ēen, i cili kryesisht luan rolet e heronjve simpatikė nė filmat e zhanrit aksion-komik, ka pranuar rolin e njė imigranti i cili nė Japoni bėhet vrasės.
Back to top Go down
View user profile
 
XHEKI ĒEN DĖSHIRON TĖ BĖHET AL PAĒINO I AZISĖ
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: