PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Fotografitė e para tė Mazda3 MPS

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4200
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Fotografitė e para tė Mazda3 MPS   Wed Feb 04, 2009 11:17 amMazda ka publikuar fotografitė e para tė automjetit Mazda3 MPS i cili premierėn zyrtare do ta ketė gjatė panairit tė Gjenevės i cili mbahet gjatė muajit mars tė kėtij viti.
Japonezėt kanė mbetur tė fshehtė sa u pėrket karakteristikave teknike tė automjetit mė brutal Mazda3, derisa nga njė raport i mangėt pėr media mund tė kuptohet se nėn kapak tė MPS-it sė ri do tė gjendet motori i njėjtė, mirėpo ndoshta pak mė i fuqishėm nga gjenerata e mėhershme – MZR 2.3 DISI Turbo.

Ky katėr-cilindėrsh zhvillon 260 KF me 5.500 o/min dhe 380 Nm moment rrotullues me 3.000 o/min, qė pėr gjeneratėn e mėhershme ka qenė e mjaftueshme pėr tė arritur shpejtėsinė prej 100 kilometrash nė orė pėr 6.1 sekonda dhe atė maksimale prej 250 km/h.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Fotografitė e para tė Mazda3 MPS
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Me para tė shtetit shėtitje nė Paris (Foto)
» Sipas serbėve, Flamuri ynė para Skenderbeut, paska pasur mbi shqiponjė njė kryq
» POLICI MUHAMET MITAT LATIFI ME DETYRĖ NĖ GJILAN PARA LUFTE DHE MBAS LUFTE, KERCNON ME POROSI
» Kronologjia e ngjarjeve qė nga vitet 600 para Krishtit deri mė sot
» Mentor Thaqi:P-PS (Para-PostSkriptum): Kur tė ndiqet miza nė primje, cili i arritjes nuk ėshtė fort i lavdueshėm!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: