PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Fiorentina eliminohet, City vazhdon tutje

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3914
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Fiorentina eliminohet, City vazhdon tutje   Sat Feb 28, 2009 2:25 am

Ndeshja e zhvilluar ndėrmjet Ajaxit dhe Fiorentinės ka pėrfunduar me rezultat tė barabartė, 1-1, rezultat i cili eliminon Violat nga gara e Kupės UEFA. Nga ana tjetėr Manchester City ka fituar nė shtėpi kundėr FC Copenhagen pėr ta vazhduar garėn e mėtutjeshme.
Fiorentina krijoi epėrsi prej 1-0 nė minutėn e 61-tė me anė tė Alberto Gilardinos, por nuk arriti ta ruante deri nė fund kėtė rezultat, i cili do t’i sillte vazhdimet, pasi qė vendasit nga Amsterdami barazuan nė fund tė takimit (88’), me anė tė Leonardos, pėr tė fituar me rezultat tė pėrgjithshėm prej 2-1 nė tė dyja ndeshjet.

Manchester City e ka mposhtur skuadrėn FC Copenhagen, me rezultat 2-1, pėr ta vazhduar garėn nė Kupėn UEFA, meqenėse pėrballja e parė e zhvilluar nė kryeqytetin danez, kishte pėrfunduar me rezultat 2-2.

Pėr Cityn shėnoi dy herė Craig Bellamy (73’ dhe 80’), ndėrsa nė fund tė takimit (90’), Vingaard shėnoi pėr mysafirėt, vetėm pėr statistika.
Back to top Go down
View user profile
 
Fiorentina eliminohet, City vazhdon tutje
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Vazhdon ikja masive e tė rinjve (Foto)
» Kadare: Pesė shekuj tė sundimit osman u flijua vetėm gjuha shqipe! 500 vjet ndėshkim ndaj Skėnderbeut, urrejtja vazhdon...

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: