PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Milan pėrjashtohet edhe nga Kupa UEFA

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3645
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Milan pėrjashtohet edhe nga Kupa UEFA   Sat Feb 28, 2009 2:26 am

Skuadra e Milanit ka barazuar nė San Siro me rezultat 2-2 pėrballė Werder Bremenit, pėr t’u eliminuar nga gara ku i kishte shpresat mė tė mėdha pėr ta fituar.
Ekipi gjerman me plot meritė vazhdon garėn e mėtutjeshme nė Kupėn UEFA, pasi qė nė takimin e tė enjtes mbrėma ishte skuadėr shumė mė e mirė nė fushė sesa ekipi vendas.

Edhe pse Rossonerėt krijuan epėrsi tė dyfishtė, ata si rėndom nė ndeshjet e kėtij sezoni, nuk arritėn tė mbaheshin deri nė fund tė takimit, dhe kėshtu u dėnuan nga Werderi.

Golin e parė nė ndeshje e shėnoi Andrea Pirlo nga pika e bardhė (26’), ndėrsa dyfishoi Alexandre Pato (33’).

Mirėpo, mysafirėt krijuan presion tė vazhdueshėm gjatė gjithė pjesės sė mbetur tė lojės dhe nė kėtė mėnyrė arritėn tė shėnojnė dy herė me anė tė Claudio Pizzaros brenda dhjetė minutash (68’ dhe 78’), pėr tė vazhduar mė tutje garėn, pasi qė ndeshja e parė e zhvilluar nė Bremen pėrfundoi me rezultat 1-1.
Back to top Go down
View user profile
 
Milan pėrjashtohet edhe nga Kupa UEFA
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Asllan Dibrani: Gjergj Kastriot Skėnderbeu edhe pėr se vdekuri po i tremb armiqtė!
» Shkrime nga Xun Ēetta:Ndodhi edhe kjo
» Teuta ishte mbretėreshė ilire, ajo mėkėmbėsoi tė shoqin, Agronin, nė vitin 231 p.e.s.(A i ngjan edhe Presidentja e re e Kosovės Mbretreshės sonė)
» LISTĖ SPIUNASH
» Hoxha: Ne pranojmė edhe tė vritemi, por edhe tė vrasim. Ne jemi pro Xhihadit

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: