PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 I fuqishmi 911 GT3 i gatshėm pėr Gjenevė

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4137
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: I fuqishmi 911 GT3 i gatshėm pėr Gjenevė   Thu Jan 29, 2009 2:20 pm


Porsche sot ka publikuar fotografitė e para tė modelit 911 GT3 tė avancuar. Siē edhe ėshtė mundur tė pritet, ka njė varg risive teknike, derisa GT3 ėshtė mė i fuqishėm se kurrė.
Motori atmosferik prej gjashtė cilindrash ėshtė rritur nė katėr litra, derisa fuqia tė cilėn e zhvillon po ashtu ėshtė ngritur nė 435 kuaj fuqi. Kėto mjaftojnė qė nga vendi i nisjes deri nė 100 kilometra nė orė tė arrijė pėr 4.1 sekonda dhe shpejtėsinė maksimale prej 309 km/h.

Udhėheqja me automjetin po ashtu ėshtė pėrmirėsuar falė sistemit tė modifikuar tė Porsche, Stability management, e nė tė janė edhe disqet mė tė mėdha tė qeramikės pėr frenim.

Premiera botėrore e 911 GT3 tė ri ėshtė paralajmėruar pėr panairin e automjeteve tė Gjenevės i cili mbahet nė muajin mars tė kėtij viti.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
I fuqishmi 911 GT3 i gatshėm pėr Gjenevė
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: