PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Netbook Samsung NC20

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4261
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Netbook Samsung NC20   Sat Feb 28, 2009 9:23 amNjė netbook shumė interesant nga Samsung me dizajn tė mirė dhe pėrpunim kualitativ dhe pajisje tė shkėlqyera, paksa mė ndryshe nga konkurrenca.
Samsung ka paraqitur njė netbook pak mė ndryshe dhe interesant me emrin NC20. Kėtė kompjuter, pėr dallim nga shumica dėrrmuese e netbookėve nė treg, e fut nė funksion procesori VIA Nano U2250 me takt punues pre 1.3 deri nė 1.6 GHz. Sė bashku me procesorin, nė tė ėshtė VIA chipset VX800 me bėrthamėn e integruar grafike Chrome9 HC3.

Grafika ndanė njė gigabajt DDR2 memorie me pjesėn tjetėr tė sistemit, derisa ėshtė kompatibile me DirectX 9 si dhe ofron performansa tė ngjashme me atė Intel GMA945 GSE. Ekrani ėshtė gjithashtu mė i madh se shumica e atyre konkurrent me diagonale prej 12.1 inē me rezolucion WXGA prej 1280 x 800 pikselash. Blerėsit mund tė zgjedhin nė mes tė disqeve klasike me kapacitet 80, 120 e 160 gigabajt.

Pjesa tjetėr e pajisjeve veēmė janė tė njohura – Ethernet, rrjet pa tela, 3 qasje USB, dalje VGA, audio konektor dhe kamerė uebi (1.3 megapiksela) si dhe lexues i kartelave tė memories. Nė formė standarde shitet bateria me 6 qeli, e edhe njė gjė interesant qė vjen me tė ėshtė tastiera e lyer me njė shtresė tė hollė bronzi e cila parandalon zhvillimin e baktereve. Pėr fat tė keq, ēmimi ende nuk ėshtė publikuar zyrtarisht edhe pse, pėr shkak tė pajisjeve tė mira, flitet pėr njė ēmim bukur tė lartė prej 650 dollarėsh amerikanė.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Netbook Samsung NC20
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: