PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Vazhdon kriza e Milanit

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3978
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Vazhdon kriza e Milanit   Sun Mar 01, 2009 10:01 am

Ndeshja e zhvilluar tė dielėn nė Stadio Ferraris, ndėrmjet Sampdorias dhe Milanit, ka pėrfunduar me rezultat 2-1 nė favor tė skuadrės vendase.
Vendasit krijuan epėrsi tė dyfishtė pėrballė skuadrės, e cila tashmė synim tė vetėm e ka qėndrimin nė njėrėn nga katėr pozitat e para nė tabelė.

Sulmuesi italian Antonio Cassano i kaloi gjenovasit nė epėrsi (33’), ndėrsa nė fillim tė pjesės sė dytė (51’), Cassano asistoi te Giampaolo Pazzini, i cili e mposhti Abbiatin pėr ta dyfishuar epėrsinė.

Mysafirėt nga San Siro nuk bėnė asgjė, pėrveēse ngushtuan epėrsinė dhjetė minuta pa pėrfunduar ndeshja, ndėrsa golashėnues ishte Alexandre Pato.

Me kėtė humbje, Milani mbetet pesė pikė pas Juventusit qė mban pozitėn e dytė dhe ka dy pikė mė tepėr se Fiorentina qė mban pozitėn e katėrt. Megjithatė duhet pėrmendur se shumė afėr janė edhe Genoa dhe Roma, tė cilėt do tė luftojnė deri nė fund tė sezonit pėr njė vend qė ēon nė Ligėn e Kampionėve.
Back to top Go down
View user profile
 
Vazhdon kriza e Milanit
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Vazhdon ikja masive e tė rinjve (Foto)
» Kadare: Pesė shekuj tė sundimit osman u flijua vetėm gjuha shqipe! 500 vjet ndėshkim ndaj Skėnderbeut, urrejtja vazhdon...
» Ndue Marku: A mud te reduktohet kriza ekonomike e Gereqise ne nje krize sociale te shoqerise.....

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: