PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Mourinho: Giggs lojtari mė i madh nė historinė e Premierligės

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3637
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Mourinho: Giggs lojtari mė i madh nė historinė e Premierligės   Sun Mar 01, 2009 10:03 am

Trajneri i Interit, Jose Mourinho, mendon se Ryan Giggs i Manchester United, ėshtė pa dyshim lojtari mė i mirė qė ndonjėherė ka pasur Premierliga.
35-vjeēari nga Uellsi luan nė ekipin e parė tė Djajve tė Kuq qė nga mosha 17-vjeēare, dhe ka tė fituar 10 tituj tė Premierligės dhe dy tė Ligės sė Kampionėve me fanellėn e Manchesterit. Ai ka edhe mė sė shumti ndeshje tė zhvilluara nė historinė e klubit.

“Ēfarė mund tė thuhet pėr njė futbollist me 10 tituj tė fituar nė Premierligė? Dėshmi janė medaljet dhe ndoshta flasim pėr futbollistin mė tė madh nė histori tė Premierligės”, ka thėnė Mourinho.

“Nuk ka ndonjė futbollist tjetėr nė historinė e kėtij kampionati i cili i ka dhėnė aq shumė njė klubi sa Giggs i ka dhėnė Manchester United”, shton mes tjerash Mourinho.

Ndeshja e parė mes Interit dhe Manchester United e zhvilluar nė Giuseppe Meazza pėrfundoi me barazim pa gola, ndėrsa ndeshja e kthimit ėshtė pas 10 ditėsh.
Back to top Go down
View user profile
 
Mourinho: Giggs lojtari mė i madh nė historinė e Premierligės
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Gjergj Kastrioti - Skėnderbeu, prijėsi dhe heroi mė i madh nė histori
» IDRIZ ZEQIRAJ:12 QERSHORI 1999 DATON ĒLIRIMIN E KOSOVĖS-KUSH PO PĖRPIQET TA FALSIFIKOJĖ HISTORINĖ
» Gani Qarri: Ismail Kadare - Nė pėrkujtim tė 75 vjetorit tė lindjes sė Shkrimtarit
» Asllan Dibrani:Nga gjiri i Malėsisė sė Gollakut , lindi kėngėtari dhe krijuesi i madh Demir Krasniqi!
» Mbi njė "Tregim tė Madh"

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: