Pikėt : 3385
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Kreu vetėm katėr pikė larg   Sun Mar 01, 2009 10:04 am

Skuadra e cila njė javė mė parė e turpėroi Barcelonėn nė Camp Nou, ajo e Espanyolit, ėshtė mposhtur tė shtunėn mbrėma nė shtėpinė e vetė nga Real Madridi.
Kampionėt nė fuqi kanė shėnuar fitore me rezultat prej 2-0 nė stadiumin Montjuic, kundėr skuadrės sė dytė nga qyteti i Barcelonės.

Pjesa e parė e ndeshjes pėrfundoi pa gola, ndėrsa ndryshe ndodhi nė pjesėn e dytė.

Ishte pikėrisht lėvizja e trajnerit Juande Ramos meritore pėr kėtė fitore, pasi qė lojtarėt e inkuadruar nė pjesėn e dytė (58’), Marcelo dhe Guti, ishin kyē pėr fitoren e mysafirėve.

Goli i parė erdhi nė minutėn e 70-tė, ndėrsa golashėnues ishte Guti, i cili mposhti portierin Kameni pas njė ekzekutimi perfekt tė gjuajtjes sė lirė.

Mbretėrit dyfishuan epėrsinė pas njė pasimi tė Marcelos te legjenda e Los Merengues, Raul Gonzalez Blanco, i cili me golin e shėnuar theu njė tjetėr rekord duke u renditur i pesti nė listėn e top-golashėnuesve mė tė mirė tė tė gjitha kohėrave nė La Liga.

Me kėtė fitore Los Blancos afrohen nė vetėm katėr pikė diferencė ndaj prijėsit tė La Ligas, Barcelonės, skuadėr e cila tė dielėn e zhvillon ndeshjen shumė tė vėshtirė kundėr Atletico Madridit nė Vicente Calderon.