PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Kreu vetėm katėr pikė larg

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3761
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Kreu vetėm katėr pikė larg   Sun Mar 01, 2009 10:04 am

Skuadra e cila njė javė mė parė e turpėroi Barcelonėn nė Camp Nou, ajo e Espanyolit, ėshtė mposhtur tė shtunėn mbrėma nė shtėpinė e vetė nga Real Madridi.
Kampionėt nė fuqi kanė shėnuar fitore me rezultat prej 2-0 nė stadiumin Montjuic, kundėr skuadrės sė dytė nga qyteti i Barcelonės.

Pjesa e parė e ndeshjes pėrfundoi pa gola, ndėrsa ndryshe ndodhi nė pjesėn e dytė.

Ishte pikėrisht lėvizja e trajnerit Juande Ramos meritore pėr kėtė fitore, pasi qė lojtarėt e inkuadruar nė pjesėn e dytė (58’), Marcelo dhe Guti, ishin kyē pėr fitoren e mysafirėve.

Goli i parė erdhi nė minutėn e 70-tė, ndėrsa golashėnues ishte Guti, i cili mposhti portierin Kameni pas njė ekzekutimi perfekt tė gjuajtjes sė lirė.

Mbretėrit dyfishuan epėrsinė pas njė pasimi tė Marcelos te legjenda e Los Merengues, Raul Gonzalez Blanco, i cili me golin e shėnuar theu njė tjetėr rekord duke u renditur i pesti nė listėn e top-golashėnuesve mė tė mirė tė tė gjitha kohėrave nė La Liga.

Me kėtė fitore Los Blancos afrohen nė vetėm katėr pikė diferencė ndaj prijėsit tė La Ligas, Barcelonės, skuadėr e cila tė dielėn e zhvillon ndeshjen shumė tė vėshtirė kundėr Atletico Madridit nė Vicente Calderon.
Back to top Go down
View user profile
 
Kreu vetėm katėr pikė larg
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Vargje tė thurura nga Donika Ēela. Itali. - LARG URREJTJES!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: