PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Juve shėnon fitore tė vėshtirė

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3791
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Juve shėnon fitore tė vėshtirė   Sun Mar 01, 2009 10:05 am

Skuadra e Juventusit ka arritur tė nxjerrė tre pikė nga njė pėrballje shumė e vėshtirė kundėr Napolit.
Takimi i zhvilluar tė shtunėn mbrėma nė Stadio Olimpico tė Torinos, ndėrmjet Juventusit dhe Napolit, ka pėrfunduar me fitore minimale tė skuadrės vendase, prej 1-0.

Bardhezinjtė ishin skuadėr shumė mė e mirė nė pjesėn e parė duke dominuar lojėn dhe duke krijuar raste, me ē’rast erdhi edhe goli, pa pėrfunduar pjesa e parė (44’), ndėrsa golashėnues ishte Claudio Marchisio.

Nė pjesėn e dytė, mysafirėt napolitanė krijuan presion tė madh para portė sė Gigi Buffon, sidomos nė minutat e fundit tė ndeshjes, madje duke shėnuar, por goli i tyre u anulua nga gjyqtari.

Me kėto tre pikė Juventus i afrohet Interit nė gjashtė pikė, dhe do tė mundohet ta ngushtojė diferencėn e pikėve, kur dihet se zikaltrit tė dielėn pėrballen me Romėn nė Giuseppe Meazza.
Back to top Go down
View user profile
 
Juve shėnon fitore tė vėshtirė
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: