Pikėt : 3387
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Juve shėnon fitore tė vėshtirė   Sun Mar 01, 2009 10:05 am

Skuadra e Juventusit ka arritur tė nxjerrė tre pikė nga njė pėrballje shumė e vėshtirė kundėr Napolit.
Takimi i zhvilluar tė shtunėn mbrėma nė Stadio Olimpico tė Torinos, ndėrmjet Juventusit dhe Napolit, ka pėrfunduar me fitore minimale tė skuadrės vendase, prej 1-0.

Bardhezinjtė ishin skuadėr shumė mė e mirė nė pjesėn e parė duke dominuar lojėn dhe duke krijuar raste, me ē’rast erdhi edhe goli, pa pėrfunduar pjesa e parė (44’), ndėrsa golashėnues ishte Claudio Marchisio.

Nė pjesėn e dytė, mysafirėt napolitanė krijuan presion tė madh para portė sė Gigi Buffon, sidomos nė minutat e fundit tė ndeshjes, madje duke shėnuar, por goli i tyre u anulua nga gjyqtari.

Me kėto tre pikė Juventus i afrohet Interit nė gjashtė pikė, dhe do tė mundohet ta ngushtojė diferencėn e pikėve, kur dihet se zikaltrit tė dielėn pėrballen me Romėn nė Giuseppe Meazza.