Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3387
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Lampard dėrgon Chelsean nė pozitėn e dytė   Sun Mar 01, 2009 10:06 am

Mesfushori Frank Lampard ka shėnuar nė momentet e fundit tė ndeshjes pėr t’i dhėnė tri pikė tė rėndėsishme Chelseat nė pėrballje me Wigan Athletic, tė cilat pikė e ngritin klubin londinez nė pozitėn e dytė tė Premierligės.
Blutė kaluan nė epėrsi qė nė pjesė tė parė me anė tė njė goditjeje tė shkėlqyer tė kapitenit John Terry (25’), por mysafirėt e palodhshėm nuk u dorėzuan dhe pėrpjekjet e tyre u shpėrblyen tetė minuta para fundit tė ndeshjes, kur Olivier Kapo shėnoi golin e barazimit.

Por kur u duk se gjithēka do tė pėrfundonte me ndarje pikėsh, ishte Frank Lampard i cili u gjend nė momentin e duhur pėr tė shėnuar me kokė, nė minutėn e parė tė kohės shtesė, duke ruajtur tri pikėt nė Stamford Bridge.

Me kėtė fitore Chelsea grumbullon 55 pikė nė vendin e dytė, sa ka edhe Liveprooli qė zbret nė tė tretin pas humbjes nė fushė tė Middlesbrough. Manchester United mbetet lider me 62 pikė dhe njė ndeshje mė pak.