PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Rezervoni automjetin mė tė lirė nė botė

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 3749
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Rezervoni automjetin mė tė lirė nė botė   Mon Mar 02, 2009 6:58 amKorporata indiane "Tata", prodhuese e automjeteve luksoze
"Jaguar" e "Land Rover", nė javėn e dytė tė muajit prill do tė fillon
tė pranojė rezervimet pėr modelin Nano, automjetin mė tė lirė tė
udhėtarėve nė botė.
"Tata" nė fund tė vitit tė kaluar ka
paralajmėruar se automjeti i ri i vogėl “Nano” do tė shitet nė tregun
indian pėr 100.000 rupi (1.988 dollarė), qė ėshtė pothuajse gjysma e
ēmimit tė modelit tjetėr me radhė i cili mund tė blihet nė kėtė vend.

Presidenti i kompanisė Ratan Tata ka planifikuar qė shitja tė filloj nė
tremujorin e fundit tė vitit 2008, por ky afat ėshtė shtyrė sepse
drejtoria e kompanisė ėshtė detyruar tė gjej lokacion tė ri pėr
ndėrtimin e fabrikės, pas protestave tė fermerėve me rastin e uzurpimit
tė tokės bujqėsore.

"Tata", qė gjithashtu ėshtė prodhuesi mė i madh indian i kamionėve dhe
autobusėve, planifikon qė modelin Nano ta shes edhe nė Evropė pėr 5.000
euro (6.347 dollarė), shkruan gazeta gjermane "Bild" duke u thirrur nė
njė intervistė me Ratan Tatan.

Kompania indiane versionin evropian tė automjetit Nano do ta paraqes nė
panairin e automjeteve tė Gjenevės nė fillim tė muajit tė ardhshėm.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Rezervoni automjetin mė tė lirė nė botė
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Martirėt e Kosovės qė prehen nė Kosovėn e lirė e tė pavarur
» Bekim Tocani:Enver Maloku, dishepulli i lirisė i Kosovės dhe fjalės sė lirė shqip
» Shpallje pėr vend tė lirė pune
» Bekimi e Besimi prehen nė varr, e kriminelėt shėtisin tė lirė!
» Milazim Kadriu: Shėnohet 11 vjetori i Radios Kosova e Lirė

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: