PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Opel shfaq modelin Ampera para debutimit tė nesėrm

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4261
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Opel shfaq modelin Ampera para debutimit tė nesėrm   Mon Mar 02, 2009 7:01 amNjė ditė para hapjes zyrtare tė panairit tė automjeteve nė
Gjenevė, Opel ka publikuar fotografinė e parė tė automjetit elektrik –
Ampera.
Ampera nė fakt ėshtė Chevrolet Volt me maskė tė
pėrparme tė ridizajnuar. Bėhet fjalė pėr automjetin qė nė General
Motors e quajnė E-REV, respektivisht automjet elektrik me autonomi tė
zgjatur. Ampera niset nga 220 qeli litium-jon tė cilat elektromotorit i
mundėsojnė zhvillimin e 120 kW fuqi dhe moment rrotullimi prej 370 Nm.

Me bateri tė mbushura Ampera ėshtė nė gjendje tė kalojė 60 kilometra,
kur nė aksion futet motori standard 1.4 litėrsh benzinė me katėr
cilindra dhe djegie tė brendshme i cili me punėn e tij sėrish mbush
baterinė, respektivisht indirekt elektromotorin, dhe njė rezervuar
karburant mundėson autonomi prej 500 kilometrash shtesė.

Nuk dihet se kur Ampera do tė paraqitet nė prodhim serik nė Evropė,
mirėpo me kėtė tė dhėnė General Motors mund tė befasoj qysh nesėr.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Opel shfaq modelin Ampera para debutimit tė nesėrm
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Me para tė shtetit shėtitje nė Paris (Foto)
» Sipas serbėve, Flamuri ynė para Skenderbeut, paska pasur mbi shqiponjė njė kryq
» POLICI MUHAMET MITAT LATIFI ME DETYRĖ NĖ GJILAN PARA LUFTE DHE MBAS LUFTE, KERCNON ME POROSI
» Vullnet Mato: MU SHFAQ ZOTI NĖ ĖNDĖRR MESNATE
» Brahim Avdyli: Gjurmėt e para shqiptare

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: