PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Zbehet Barcelona

Go down 
AuthorMessage
arbias
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 530
Age : 24
Location : Kosova
Job/hobbies : YuGiOh
Thanks : 0
Pikėt : 3561
Registration date : 2009-02-03

PostSubject: Zbehet Barcelona   Mon Mar 02, 2009 11:45 am

Zbehet Barcelona
Pėr 15 ditė, Real Madrid ka rikuperuar tetė pikė ndaj Barcelonės dhe tani ka vetėm katėr pikė mė pak se lideri nė La Liga. Pavarėsisht serisė negative, Pep Guardiola beson se ekipi i tij do tė rikthehet nė rrugėn e drejtė. Ndėrsa tifozėt madrilenė janė optimistė nė suksesin e ekipit tė tyre.

Nga Express mė 02.03.2009 nė ora 19:29
A do tė ndodhė mrekullia nė La Liga qė ka ndodhur vetėm njė herė nė ligat e mėdha evropiane (Premierligė 1996), qė ekipi i cili ka epėrsi prej 12 pikėve tė humb nė fund titullin ?

Tri xhiro mė parė, Barcelona kishte epėrsi prej 12 pikėve ndaj Real Madridit, por sot gjiganti madrilen merr frymė nė qafėn e rivalit nga Nou Camp, qė ka vetėm katėr pikė mė tepėr.

Mbrojtja e Barcelonės ka filluar tė pranojė mė tepėr gola sa qė janė nė gjendje tė shėnojnė dhe 13 xhiro pa pėrfunduar sezoni, lufta pėr titull ėshtė mė e hapur se kurrė. Por, trajneri i Barcelonės, Josep Guardiola, ka insistuar se nuk do tė shtypė ‘butonin e panikut’, pavarėsisht humbjes sė dytė tė njėpasnjėshme tė ekipit nė La Liga.

Mė pak se njė muaj mė parė, Barcelona ishte duke dominuar nė La Liga fal serisė prej 22 ndeshjeve pa humbje. Por, tė dielėn ata dorėzuan epėrsinė duke humbur 4-3 nga Atletico Madrid, qė ishte njė tjetėr goditje e rėndė pas disfatės nga Espanyol dhe barazimit 1-1 me Lyonin nė Ligėn e Kampionėve.

“Kemi pasur epėrsi tė madhe, ndėrsa Real Madrid e ka zvogėluar pėr tetė pikė nė tri javė. Por, duhet tė vazhdojmė pėrpara”, tha Guardiola. “Humbėm njė ndeshje qė ishte poshtė e lart, shumė interesante dhe duhet tė lavdėrojmė Atleticon. Ata luajtėn futboll direkt dhe na shkaktuan probleme. Ishte ndeshje me shumė raste, tipike pėr njė pėrballje mes Atleticos dhe Barcelonės. Real Madrid ėshtė afruar, por besoj se do tė rikthehemi dhe tė vazhdojmė pėrpara”, pėrfundoi ai.

Tifozėt e Realit, optimistė pėr titull

Tifozėt e Real Madridit janė shumė optimistė rreth shanseve qė ekipi i tyre tė fitojė titullin e tretė tė njėpasnjėshėm nė La Liga. Ky pėrfundim erdhi nga sondazhi i ueb faqeve tė dy tė pėrditshmeve mė tė mėdha sportive nė Spanjė, Marca dhe AS.

57 pėr qind tė lexuesve nga Marca besojnė se Real do ta fitojė titullin, ndėrsa vetėm 43 pėr qind kanė votuar pėr Barcelonėn. Ndėrsa hiq mė pak se 70 pėr qind tė lexuesve nga AS besojnė te suksesi i gjigantit madrilen. Ēuditėrisht nuk ka sondazhe tė tilla te dy tė pėrditshmet katalanase Sport dhe Mundo Deportivo, tė cilat ankohen nė mbrojtjen e Barcelonės qė pranoi tetė gola nė tetė ndeshje.
Back to top Go down
View user profile
 
Zbehet Barcelona
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: